یادگیری سریع

یادگیری سریع نیاز به یادگیری تکنیک های اصولی و یادگیری یادگیری صحیم و با برنامه ریزی دارد. یادگیری مانند کسب کردن دانش و علم است هم اینکه شما با یادگیری صحیح در رفتار و احساسات شما نیز تغییراتی پدیدار می شود. اگر یادگیری منتهی به عوض شدن رفتار های بد شما به رفتار های خوب نشود، یعنی هیچگونه یادگیری اتفاق نیفتاده است. یادگیری سریع و صحیح، یک فرایند زمان بر است.

در دنیایی که امروزه زندگی می کنیم، هیچ فردی حوصله یادگیری مهارت های جدید و آموزش دیدن را مثل کتابخوانی ندارد، در این صورت در دنیایی که تکنولوژی هر روز در حال بروز شدن و افزایش است، ما به دنبال راه های سریع برای رسیدن به موفقیت و یادگیری مطالب جدید هستیم.

در دنیای امروز همه  چیز در حال توسعه و رشد کردن است، و باید با این رشد سریع و ناگهانی همگام شوید و سرعت مطالعه خودمان را افزایش دهیم تا پیشرفت بسیار زیادی داشته باشیم. برای یادگیری سریع و آموزش دیدن مهارت های جدید، نیازمند به  یادگیری سریع و آموزش مهارت های مفید و مورد نیاز هستیم تا در مسیر رشد و پیشرفت قرار بگیریم.

مطالعه کردن کتاب و چیز های جدید برای تمامی افراد لازم و ضروری است، زیرا ما برای پیشرفت و همگام شدن  با شرایط و کنار گذاشتن عادت های بد نیازمند به یادگیری آموزش و مطالب جدید هستیم. برای  مطالعه کردن نیازمند به زمان کافی و مرور دارید، اینکه شما روش های مطالعه سریع یادگیری سریع و درست را یاد بگیرید، باعث می شود مطالعه مفید را داشته باشید.

در این مقاله مفید و موثر همراه ما باشید تا  روش ها مطالعه سریع و یادگیری سریع آشنا شوید. در این مقاله می خواهیم یکی از مهارت های کاربردی را برای مطالعه کردن سریع و موثر به شما آموزش دهیم.

 تندخوانی

 

تندخوانی

یکی از مهارت هایی که باعث می شود، در سریع ترین زمان ممکن با درک ومطلب بالا مطالعه کنید، روش تندخوانی برای مطالعه کردن کتاب های مختلف و مطالب تازه است. یک فرد معمولی و

کند خوان می تواند 200 تا 400 کلمه را در دقیقه بخواند و  یک فردی که مهارت تندخوانی را آموزش دیده است با پیاده سازی روش های صحیح یادگیری می تواند سرعت خواندن خودش را  1000 تا 2000 کلمه برساند. مهارت تندخوانی یکی از مهارت های لازم و مفید برای یادگیری سریع و کاربردی است.

یادیگیری سریع در همه چیز بسیار پر اهیمت است. زمانی که مطالب جدیدی را یاد می گیریم، همه چیز خوب و عالی پیش می رود و درک مطلب بالایی داریم، اما بعد از گذشت زمانی، چیز هایی را که مطالعه کرده ایم را فراموش می کنیم و ذهن ما برای بازیابی مطالب، یاری نمی کند و سرعت یادگیری ما بسیر پایین می آید. زمان هایی که شرایط روحی و جسمی ما از همه نظر مناسب است، بهترین زمان برای مطالعه  یادگیری است ولی زمان هایی که ما در شرایط نا امن و پر استرس قرار داریم، باعث می شود یادگیری ما بسیار پایین بیاید و ما هیچگونه مطالبی را متوجه نشویم .

یکی از سختی هایی که بیشتر افراد با آن مواجه هستند این است که زمانی که کتاب و مطلبی را مطالعه می کنند، در همان لحضه تمامی مطلب را یاد می گیرند و متوجه می شود، اما در زمان دیگر بخاطر عدم مرور و خلاصه برداری، این مطالب را به یاد نمی آورد و این یکی از چالش هایی است که اکثر افراد با آن مواجه هستند. همایش تندخوانی

10 تکنیک موثر و کاربردی برای یادگیری سریع

 

 

10 تکنیک موثر و کاربردی برای یادگیری سریع

 1. یادگیری مهارت تندخوانی
 2. یادداشت برداری
 3. خلاصه برداری
 4. کنترل محیط یادگیری
 5. ایجاد ارتباط ذهنی
 6. تمرین دادن مغز
 7. مدیتیشن
 8. گوش دادن به موسیقی های مخصوص مطالعه
 9. داشتن برنامه مرور
 10. آموزش دادن مهارت های که یاد گرفته اید

 

فواید تندخوانی

 

روش های یادگیری سریع

 

روش های یادگیری سریع

برای یادگیری سریع، سعی کنید تمامی پاراگراف و قسمت های مختلف متن را  یک بار بصورت روزنامه وار و کلی بخوانید  تا یک دید کلی از آن مطلبی که می خواهید بخوانید، داشته باشید.

قبل مطالعه نیز می توانید به سراغ تست ها و سوال های آن مبحث نیز بروید تا یک دید کلی برای خواندن آن مطلب داشته باشید. این کار باعث می شود که دیگر پاراگراف به پاراگراف پیش نروید و بصورت کلی یک دید کاملا واضح متن را مطالعه کنید. این کار یکی از تکنیک هایی است که باعث می شود یادگری شما سریع اتفاق بیفتد.

یکی دیگر از روش های یادگیری سریع و مطالعه که برای مطالعه به روش تندخوانی آموزش داده می شود، خط بری توسط چیزی است. شاید برایتان خنده دار باشد که خط بری کردن برای بچه های دبستانی و کسانی است که به تازگی خواندن و نوشتن را یاد گرفته اند، اما این تکنیک به شما کمک می کند تا تمرکز شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند.

در هنگام مطالعه و یادگیری سریع، عاملی وجود دارد که باعث حواسپرتی و عدم تمرکز ما می شوند، یکی از این موراد، گوشی تلفن همراه است، سعی کنید هنگام مطالعه و یادگیری، گوشی همراه خودتان را جای دیگری بگذارید و صدای آن را قطع کنید.

یکی دیگر ز روش های موثر وکاربردی برای مطالعه سریع،  گوش دادن به موسیقی های مناسب و مخصوص مطالعه است. در بسیاری از کشور های جهان از دانش آموزان خواسته می شود تا در هنگام مطالعه کردن و درس خواندن از موسیقی های درسی مناسب استفاده کنند تا یادگیری آن ها دو برابر افزایش پیدا کند. این موسیقی های مخصوص مطالعه باعث افزایش تمرکز شما و یادگیری عمیق تر می شود. کتاب تندخوانی

فایده موسیقی در هنگام مطالعه

 

فایده موسیقی در هنگام مطالعه

برای یادگیری سریع ما می توانیم هنگام مطالعه کردن به موسیقی های مخصوص مطالعه کردن گوش دهیم و گوش کردن به چنین موسیقی هایی برای شما فایده های زیر را دارد :

 1. تقویت و بهبود حافظه
 2. افزایش تمرکز و یادگیری
 3. عملکرد بهتری  در مطالعه دارید
 4. آرامش بیشتری در هنگام مطالعه کردن دارید
 5. باعث می شود راحت تر حواستان را جمع کنید

 

تندخوانی برای امتحان

 

فروش ویژه دوره تندخوانی

کتاب خواندن  یکی از چیز هایی است که روی زندگی تمامی افرادی که مطالعه دارند، تاثیر می گذارد. دوره سرم تندخوانی یکی از دوره های جامع و ارزشمند درسایت ما می باشد. در این دوره شما با سر فصل هایی مانند :

 • نقشه ذهنی
 • روش مطالعه صحیح
 • تندخوانی به روش صحیح
 • تمرکز و تقویت حافظه
 • تقویت ذهن و بهبود حافظه
 • کعرفی نرم افزار ها برای مطالعه

 

بدون شک این دوره یک دوره مفید. کاربردی برای تمامی افراد است که می خواهند در مسیر رشد و پیشرفت قرار بگیرند. این محصول ( سرم تندخوانی ) به شما کمک می کند تا  خیلی بهتر و عالی تر مطالعه کنید.

دراین دوره شما هر چیزی را که برای مطالعه صحیح نیاز داشته باشید، به شما عزیزان آموزش داده می شود!

تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد

b2n

yun

Fast learning