ویژگی های تندخوانی

شما هم می توانید تا انتهای مقاله  با ویژگی های تندخوانی آشنا شوید، پس حتما تا انتهای مقاله را مطالعه کنید. تندخوانی یکی از روش های مطالعه به روش صحیح است که به شما کمک می کند سرعت مطالعه شما تا حد بسیار زیادی بالا برود و در کنار سرعت بالا، درک مطالب شما نیز بالا می رود. در این مقاله ارزشمند و مفید، شما با ویژگی های جادویی، تندخوانی آشنا می شوید و در آخر مقاله به این نتیجه می رسید که مهارت تندخوانی و تقویت حافظه را هر چه زودتر یاد بگیرید و برای مطالعه کردن از این روش موثر و جادویی استفاده کنید. تندخوانی یک مهارت مهم و کاربردی در زمینه توسعه فردی است. یکی از ویژگی های اصلی تندخوانی، بالا رفتن سرعت مطالعه در کنار بالا رفتن درک مطلب شما است.

تندخوانی عملکرد و فعالیت مغز را با کیفیت تر می کند  و ذوق و اشتیاق شما را به درس خواندن بیشتر می کند. تندخوانی برای کسانی که آزمون و کنکور دارند، واجب و بسیار ضروری است. افرادی که تندخوان هستند می توانند 1000 ت 2000 کلمه را در دقیقه مطالعه کنند…! این در حالی است که یک فرد تندخوان در زمان یک دقیقه، فقط می تواند 100 تا 200 کلمه را مطالعه نماید.

افزایش سرعت مطالعه بر حسب باعث بالا رفتن بهره وری و فهم بیشتر مخاطب می شود.

در همین ابتدا می خواهیم تست سرعت مطالعه را  بر حسب کلمات  در دقیقه، به شما بگوییم، تا شما به کندخوان یا تندخوان بودن خودتان چی ببرید.

سرعت = ( تعداد صفحات مطالعه شده ❌  متوسط تعداد کلمات  هر صفحه ) تقسیم بر  مقدار زمان صرف شده. با این فرمول می توانید سرعت مطالعه خودتان را بدست بیاورید.ویژگی های تندخوانی

  • ذخیره زمان

 

ذخیره زمان

یکی از ویژگی های تندخوانی این است که شما می توانید زمان خودتان را تا حد بسیار زیادی ذخیره کنید. این ویژگی یکی از مهم ترین ویژگی های  ذخیره زمان می باشد. برای مثال اگر یک خواننده برای خواندن کتابی بخواهد یک کتاب  100 صفحه ای را در 7 ساعت بخواند، یک فرد تندخوانی می تواند همین کتاب 100 صفحه ای را در  2 ساعت بخواند و این شگفتانگیز است.

اکثر افرادی که کتاب نمی خوانند و به سمت کتاب خواندن نمی روند، افرادی کند خوان هستند و  به دلیل سرعت مطالعه پایین، هیچ انگیزه و انرژی برای کتاب خواندن ندارند. اکثر دانش آموزان کنکوری و کسانی که کنکور ارشد و وکالت دارند، با حجم بالایی از کتاب های درسی مواجه هستندو تندخوانی به کمک چنین افرادی می آید تا زمان خودشان را ذخیره کنند و  و زمانی نیز برای مرور کردن و خلاصه برداری بردارند.

مدیریت زمان و استفاده کردن بهینه از زمان یکی از بزرگنرین فاکتور های زندگی برای موفق شدن افراد است. مدیریت زمان  یکی از مهم ترین ویژگی های تندخوانی است. با سرعت بالا کتاب خواندن باعث می شود تمرکز شما تا حد بسیار زیادی بالا برود و شما تمرکز بیشتری برای مطالعه کردن داشته باشید. در دوره های تندخوانی، شما با روش های مدیریت زمان و بهروه وری درست از زمان مطالعه خودتان،

می توانید سرعت مطالعه خودتان را تا حد بسیار زیادی بالا ببرید و همراه با سرعت مطالعه، درک مطلب بهتری نیز داشته باشید.

سرعت مطالعه بالا باعث می شود شما در زمان مطالعه کردن، خوابتان نبرد و با جذابیت و اشتیاق بیشتری کتاب هایتان را مطالعه کنید. در دنیای امروزی که همه چیز با سرعت در حال پیشرفت کردن است، شما نیز باید سرعت خودتان را افزایش دهید و در مسیر رشد و کتاب خواندن قرار بگیرید. کتاب های یکی از عامل های مهم برای رسیدن به پیشرفت می باشند.

ویژگی های تندخوانی

  • ایجاد افزایش علاقه به مطالعه

 

ایجاد افزایش علاقه به مطالعه

یکی دیگر از ویژگی های تندخوانی، ایجاد علاقه برای مطالعه کیدن است. خیلی از افراد هیچ علاقه و اشتیاقی برای کتاب خواندن است و بسیاری از افراد کتاب هایشان در کتابخانه و خانه، در حال خاک خوردن است. برای اینکه مطالعه صحیح و کاربردی داشته باشیم باید روش مطالعه صحیح آن را آموزش ببینیم. تندخوانی باعث تقویت و پرورش ذهن شما می شود و به شما کمک فراوانی می کند که با دقت بیشتری  مطالعه کنید و اطلاعات بیشتری را وارد مغزتان کنید.ویژگی های تندخوانی

یکی از مشکلات اصلی که اکثر افراد دارند، این است که زمانی که کتابی را مطالعه می کنند، به سرعت مطالب کتاب را فراموش می کنند. یکی از روش هایی که در  دوره تندخوانی برای شما ارائه می شود، یادگیری و آموزش نقشه ذهنی است. نقشه ذهنی به شما کمک می کند تا بعد از اینکه کتابی را مطالعه کرده اید، نقشه ذهنی آن را بخوانید و بعد از زمان زیادی، نقشه ذهنی مربوط به کتاب را نگاه کنید تا تمامی مطالب کتاب برای شما یادآوری شود و به درست ترین روش ممکن مرور داشته باشید.

خواندن کتاب تندخوانی می تواند کمک فراوانی به شما بکند.

روش نقشه ذهنی با استفاده از نقاشی های خلاقانه توسط خودتان و کلید واژه، کشیده می شود. نقشه ذهنی نموداری درختی است که برای بیان ایده ها و کلمات مربوط به کتاب نوشته می شود،برای اطلاعه بیشتر از چگونگی کشیدن نقشه ذهنی، لبه مقاله تندخوانی مراجعه نمایید.ویژگی های تندخوانی

  • افزایش تمرکز

 

افزایش تمرکز

افزایش تمرکز یکی از ویژگی های تندخوانی است. شاید بریتان یا در اطرافیانتان پیش آمده باشد که زمان زیادی را برای خواندن مطالب امتحان یا آزمون خودتان گذاشته اید، ولی در امتحان نمره خوبی را کسب نکرده اید. این در حالی بوده است که یکی از دوستانتان زمان کمتری را برای امتحان کذاشته است و نمره خوبی را کسب کرده است.  این تفاوت نتیجه در یک امتحان به دلیل  تمرکز شما  در حین مطالعه کردن است. شما زمان زیادی را برای خواندن مطالب گذاشته اید، ولی  تمرکز کافی، هنگام  مطالعه را نداشته اید. نداشتن تمرکز نتنها در مطالعه کردن، بلکه در تمام زندگی ما تاثیرگذار است.

شما هنگامی که با سرعت پایین مطالعه می کنید، می توانید  گوشی خودتان را چک کنید، در حین مطالعه چیزی بخورید، با دوستتان صحبت کنید و…، حالا تصور کنید با سرعت بالایی  کتاب هایتان را مطالعه کنید، در این حالت زمانی برای انجام کار های دیگر ندارید و تمرکز شما بسیار بیشتر است.

ویژگی های تندخوانی

روش های رفع تندخوانی

اگر دوست دارید به یک فرد تندخوان تبدیل شوید و با روش های صحیح، کتاب هایتان را مطالعه کنید، پیشنهاد می کنم دوره سرم تندخوانی و افزایش تمرکز را از دست ندهید!

B2N

YUN

Speed reading features