شخصیت کاریزماتیک

با سلام به شما دوستانی که برای زمان خودتان ارزش قائل هستید و شروع به خواندن مقاله ارزشمند ( شخصیت کاریزماتیک )، کرده اید. ما به وفور شنیده ایم که به  خیلی از افراد گفته می شود، بسیار کاریزماتیک هستند یا یک شخصیت کاریزماتیک دارند. کاریزما نوعی خصوصیت و ویژگی افراد است. کسانی که شخصیتی کاریزماتیک دارند از نظر دیگران یک فرد الگو  و جذاب به حسای می آیند و همه افراد را جذب خودشات می کنند. اثر گذاری آن ها در کلام و رفتارشان باعث کاریزماتیک بودن آن ها شده است و اصطلاحا شخصیتی کاریزماتیک دارند.

برای اینکه شما به فردی کاریزماتیک و جذاب تبدیل شوید باید رفتار آدم های کاریزماتیک را زیر نظر داشته باشید تا مثل آن ها رفتار و برخورد کنید. کاریزماتیک از نظر معنایی  مترادف کلمه هایی مانند  دلربا، فریبنده است. افرادی که دارای شخصیتی کاریزماتیک هستند  افرادی فوق العاده پر انرژی و قدرتمند هستند.

یکی از سوالاتی که برای ما پیش می آید این است که آیا شخصیت کاریزماتیک ارثی است یا اکتسابی؟

یکی از باور های غلطی که راجب کاریزماتیک بودن افراد وجود دارد این است که آن ها فکر می کنند حتما باید ما از کودکی شخصیتی کاریزماتیک و جذاب داشته باشیم  و نمیتوانیم در بزرگسالی با آموزش شخصیت خودمان را رشد دهیم و به یک شخصیت کاریزماتیک برسیم.

یکی از چیزهای  مهم  و جالب این است که  هیچ کس  به صورت مادرزادی و از کودکی  شخصیت کاریزماتیک نداشته است. شخصیت کاریزماتیک با آزمون و خطا و در طول زندگی با آموزش های زیاد  پرورش پیدا می کند.

در ادامه ین مقاله همراه ما باشید، چون چیزهای جذابی در انتظار شماست و ما به شما می گوییم که چگونه به یک شخصیت کاریزماتیک و قدرتمند تبدیل شوید.

بیشتر بخوانید : برای توضیح بیشتر راجب معنی کاریزماتیک روی لینک زیر کلیک کنید.

تندخوانی برای امتحان

تعریف کاریزماتیک

تعریف کاریزماتیک

شخصیت کاریزماتیک زنانه

یکی از مباحث مهم در سایت ما آموزش هایی هستند که به خانم ها و زنان کمک می کنند تا به یک شخصیت قدرتمند و مستقل برسندو هدف اصلی آموزش های رایگان ما این است که تمام دختران و  زنان سرزمین ایزان شخصیتی قدرتمند داشته باشند و به تمامی هدف هایی که در زندگی دارند برسند.

ما در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که راز جذابیت فردی یک خانم  چگونه است و چگونه می تواند در مسیر رشد و توسعه فردی گام بردارد.

یکی از باورهای غلطی که راجب زنان کاریزماتیک وجود دارد این است که آن ها زنانی بسیار زیبا در دنیای مد و فشن هستند. در عین حال راجب مردان این باور وجود دارد که، یک مرد کاریزماتیک مردی  با اقتدار  و با اعتماد به نفس زیادی است. این تفکر کمی تبعیض جنسیتی دارد.

سوالی که من از شما دارم، این است که تا بحال برایتان پیش نیامده ایت که  با خانمی برخورد کنید که استاندارد های زیبایی را نداشته باشد، اما دارای شخصیت کاریزماتیک باشد؟

این پدیده بسیار رایج است  لزوما برای کاریزماتیک بودن  نیازی نیست استاندارد های زیبایی  را داشته باشیم. پس چرا خیلی از دختران فکر می کنند با عمل های جراحی می توانند جذاب بنظر برسند. برای اینکه یک زن کاریزماتیک بنظر برسد باید ویژگی و خصوصیات زیر را دارا باشد :

 1. اعتماد به نفس
 2. پر انرژی بودن
 3. مسئولیت پذیری
 4. هوش عاطفی بالا
 5. اعتماد به نفس و عزت نفس
 6. تعادل میان خصوصیات زنانه و مردانه

بیشتر بخوانید : شخصیت شناسی mbti بر اساس  اصول تیپ شناسی  کارل یونگ است و سعی دارد احتمال راه حل برنده / برنده را در مواجه با تعارض  افزایش دهد.

این ویژگی ها تنها تعداد محدودی از ویژگی های  یک خانم کاریزماتیک است. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بهتون ویژگی های لازم یک خانم کاریزماتیک را یاد بدهیم.

افراد کاریزماتیک چه ویژگی هایی دارند؟

افراد کاریزماتیک چه ویژگی هایی دارند؟

کسانی که شخصیت کاریزماتیک دارند در متقاعد کردن و به کرسی نشاندن حرف هایشان از بقیه آدم ها جلوتر هستند. بعضی اوقات می تواند پیش بیاید که افراد کاریزماتیک باعث دگرگونی زندگی فردی دیگر بشوند و او را  بسمت رشد و موفقیت سوق بدهند. باید بخاطر داشته باشید که این ویژگی ارثی نیست و شما می توانید با آموزش دیدن و تمرین و تکرار مکرر به یک فرد کاریزماتیک تبدیل شوید.

کازیزماتیک بودن می تواند تمامی بعد هر انسانی را تحت تاثیر قرار بدهد. برای مثال یک فروشنده کاریزماتیک به راحتی می تواند محصولات خودش را بفروش برساند و بدلیل شخصیت کاریزماتیکی دارد فروش بالایی نیز داشته باشد.

برای مثال در اینستاگرام ما مدرس های زیادی را در زمینه فن بیان دنبال می کنیم و قصد خرید محصولشان را داریم. قطعا و بدون شک مدرسی را انتخاب می کنیم که با او ارتباط موثر تری برقرار کنیم  و این بدلیل کاریزماتیک بودن فرد است. افراد کاریزماتیک با ویژگی هایی که دارند باعث جذب افراد زیادی می شوند. ممکن است رفتار های آن ها از نظر خودشان عادی بنظر برسد ولی  به راحتی روی دیگران تاثیر می گذارد. افراد کاریزماتیک به خودشان و کار هایی که انجام می دهند، اعتماد به نفس دارند و به  راحتی می توانند کار های خودشان را پیش ببرند.

اعتماد به نفس به ما این قدرت و توانایی را می دهد که با قبل از شروع هر کاری برنده بنظر بیاییم. زمانی که ما اعتماد به نفس داشته باشیم می توانیم هر کاری را با قدرت زیاد شروع کنیم.

تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد

10 ویژگی شخصیت افراد کاریزماتیک لو رفت!

10 ویژگی شخصیت افراد کاریزماتیک لو رفت!

رسیدیم به قسمت جذاب مقاله شخصیت کاریزماتیک.در ادامه ما 20 ویژگی افراد کاریزماتیک را به شما لو می دهیم و شما می توانید با خواندن همین 20 ویژگی به فردی کاریزماتیک و جذاب تبدیل شوید.

یکی از از خواسته های ما به شما این است که این مقاله را حتما برای دوستان خودتان ارسال کنید که همه با خوندن و شرکت کردن همین آموزش های رایگان قدم در مسیر رشد و توسعه فردی بگذارند.

با صدای رسا صحبت

یکی از ویژگی های افراد کاریزماتیک، فن بیان و نوع صحبت های آن ها می باشد. افراد کاریزماتیک  شنوندگان خوبی هستند و بهمین دلیل است که دیگران دوست دارند با آنان صحبت کنند. فن بیان  بخش مهمی از  موفقیت های همه افراد محسوب می شود. خوش صحبتی، کاریزماتیک بودن، رسایی سخن، شخصیت کاریزماتیک از جمله نشانه های افرادی است که فن بیان خوبی دارند و دیگران از هم صحبت شدن با ان ها لذت می برند.

برخی از افراد تصور می کنند فن بیان فقط برای سخنران ها و کسانی است که مدرس هستند. طبق تحقیقات، نشان داده شده است که 43 درصد ارتباطات ما صرف شنیدن و 32 درصد از آن صرف صحبت کردن می شود.

یکی از راهکارهایی که ما به شما ارائه می دهیم این است که تمرین های فن بیان را در خانه انجام دهید. یکی از تمرین های فن بیان این ست که هر روز یک صفحه از کتابی را با صدای خیلی بلند بخوانید تا صدایتان رسا و بلند بشود.

فرقی نمی کند دانشجو باشید یا خانه دار، در هر شغلی که باشید باید  بتوانید با دیگران بخوبی ارتباط برقرار کنید. برای یادگیری فن بیان و مهارت های ارتباطی می توانید در دوره های فن بیان  شرکت کنید تا مهارت های ارتباطی خودتان را بهتر یاد بگیرید.

برای تا اطلاعات بیشتر راجب فن بیان و شرکت کردن در دوره های فن بیان سایت ما می توانید به مقاله فن بیان سر بزنید.

مثبت اندیش بودن

یک شخصیت کاریزماتیک مثبت اندیش است. این افراد همیشه توجه خوشان را روی ویژگی های مثبت دیگران می گذارند و  از آن ها تعریف و تمجید می کنند. زمانی که یک فرد با دقت و جزئیات زیاد از ما به درستی تعریف کند، از نظر ما بسیار جذاب و کاریزماتیک بنظر می آید.

یکی از فایده های مثبت اندیش بودن این است  که تاثیرات باور نکردنی در زندگی ما و بدن ما دارد. زمانی که فرد بطور مداوم نگرش منفی داشته باشد، همیشه از بیماری های جسمی و روحی رنج می برد.

برای تبدیل شدن به یک شخصیت کاریزماتیک باید، مثبت اندیش باشید. موارد زیر را رعایت کنید تا یک فرد مثبت اندیش شوید :

 • رویا پردازی و به تصویر کشیدن  آینده خودتان
 • فکر کردن راجب معنای زندگی
 • قوی تر کردن ارتباط اجتماعی
 • یاد گرفتن مهارت جدید
 • شناخت نقاط ضعف و قدرت
 • مراقبت از جسم و روح
 • گوش دادن موثر

گوش دادن یکی از ویژگی خوب در شخصیت کاریزماتیک است. این افراد با دقت به حرف های دیگران گوش می دهند و از تجربه های آن ها استفاده می کنند. زمانی ما می توانیم با دیگران خوب ارتباط بگیریم که به حرف های آن ها  با دقت گوش کنیم. یک شخصیت کاریزماتیک دوستان زیادی دارد، چون شنونده خوبی است.

بسیاری از افراد موفق و رهبران دنیا، موفقیت خودشان را مدیون خوب گوش دادن هستند. مهارت خوب گوش دادن زیر بنای  تمامی روابط انسانی است. اگر می خواهید یک شنونده خوبی برای دیگران باشید باید خودتان را برای گوش دادن آماده کنید. برای این کار لازم است آرمش خودتان را حفظ کنید و توجه خودتان را به حرف های طرف مقابل بدهید. اگز هنگام صحبت کردن طرف مقابل حواستان پرت افکاری مانند این شد که ( وای وقتم داره گرفته می شه، وای ناهار چی بخورم؟، وای کلاس بعدیم چی میشه؟) تمامی تلاشتان را بکار گیرید تا این افکار شما را از گوش دادن باز ندارد. برای طرف مقابل صبور و مانند یک همدم باشید.

تندخوانی پزشکی

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

رسیدیم به مهم ترین و طلایی ترین ویژگی یک شخصیت کاریزماتیک

کوتاه ترین تعریفی که می توان برای اعتماد به نفس بکار برد : قبل از شروع هر مهارتی برنده ای…

کسانی که اعتماد به نفس دارند می توانند شرایط را کنترل کنند و هرگز اجازه نمی دهند شرایط بر ان ها غلبه کند. اعتماد به نفس یکی از جذاب ترین ویژگی هر فردی است. بخصوص در خانم ها و دختران زیرا  در طول زندگی و بعد از ازدواج افراد زیادی وجود دارند که به یک دختر اجازه نمی دهند آرزوهای خودش را مانند یک پسر دنبال کند و با حرف هایی از قبیل تو نمی توانی و تو دختری و… اعتماد به نفس آن ها را سرکوب می کنند.

زمانی که شما به عنوان یک خانم اعتماد به نفس نداشته باشید و حال درونی شما خوب نباشد نمی توانید در آینده فرزندان با اعتماد به نفس و قدرتمندی داشته باشید. بسیاری از خانم ها فکر می کنند خودشان را باید فدای فرزندان خود کنند، در حالی که بزرگترین اشتباه را مرتکب می شوند.

اگر دختر یا پسری هستید که به هر دلیلی اعتماد به نفس نداری دوره رایگان اعتماد به نفس سایت ما که توسط یکی از بهترین مدرس ها ( دکتر نگار شریعت نیا ) تدریس می شود، می توانی زندگی خودت را تغییر بدهنی.

منتظر چی هستی!

روی این لینک ( دوره رایگان اعتماد به نفس ) کلیک کن.

برقرار کردن ارتباط چشمی

ارتباط چشمی یکی از مباحث فن بیان است. چشم های ما انسان ها دوازه هایی به روح ما هستند. خیلی از اوقات ما با نگا کردن به چشمان شخصی متوجه دروغ او شده ایم، پس ارتباط چشمی  یکی از تاثیرگذار ترین عوامل در برقراری ارتباط است.

 شخصیت کاریزماتیک با برقراری ارتباط چشمی برای طرف مقابل احترام و درک بالایی را نشان می دهد. فرض کنید شما در یک جلسه مصاحبه هستید و بجای نگا کردن به کار فرما به دیوار نگا می کنید، این نوعی بی احترامی بزرگ به طرف مقابل محسوب می شود و می توانند شما را از آن شغل محروم کند.

برقراری ارتباط چشمی باعث جذابیت یک فرد می شود. زمانی که ارتباط چشمی  با بالا بردن اعتماد به نفس همراه باشد، باعث حس صداقت  و جذب افراد می شود. برقراری ارتباط چشمی می تواند تاثیرگذار و گاهی می تواند خطرناک باشد. برای یادگیری این مهارت در دوره رایگان فن بیان شرکت کنید.

اسامی را به ذهن می سپارند

شاید برایتان پیش آمده است زمانی که یک فروشنده می خواهد بهذ شما چیزی را بپرسد، اسم شما می پرسد  و شما را به اسم صدا می زند و برای هر فردی بسیار جذاب است. زمانی که برای اولین بار  نام کسی را می شنوید، می توانید آن را نظیر ( سلام  خانم…، جناب آقای… از دیدن شما  خوشحالم خانم… )

زمانی که شما اسم افراد را به خاطر می سپارید و دفعات بعدی از ان استفاده می کنید، برای طرف مقابل بسیار جذاب است.

اشتراک تجربه

شخصیت کاریزماتیک تجربیات خودش را با دیگران به اشتراک می گذارد. برذای اینکه با دیگران ارتباط موثرتری برقرار کنید، باید بدون هیچ انتظاری به آن ها کمک کنید. زمانی که تجربیات و عوامل رشد خودتان را به دیگران نیز یاد می دهید، هم به آنها کمک می کنید و هم از نظر فرد مقابل بسیار جذاب بنظر می رسید. داستان های جذاب آن ها همیشه دیگران را سرگرم می کند و طرف مثابل تا مدت ها راجب شما و کارهایتان صحبت می کند.

شبکه سازی

شخصیت کاریزماتیک از تمامی فرصت ها استفاده می کند با دیگران شبکه سازی درست کند. هر فردی برای  ارتقاء شرایط زندگی خودش  به شبکه سازی و  ارتباط نیاز دارد.

برای بکارگیری این ویژگی باید ایده هایتان را با دیگران  تبادل کنید. شما اطلاعات و ایده های زیادی را در طول زمان بدست می آورید و برای برقراری ارتباط  می توانید این ایده ها با دیگران به اشتراک بگذارید و از آن ها ایده های ارزشمندی بگیرید. شما باید با افراد زیادی در ارتباط باشید و شبکه های موثری را ایجاد کنید. یک مورد ساده این است که قبل از اینکه دیگران به کمک نیازمند شوند باید به آن ها کمک کنید.

داشتن هدف

افراد دارای شخصیت کاریزماتیک در همه حال در حال پیشرفت کردن و آموزش دیدن هستند. آن ها هدف های مشخصی دارند و در همان مسیر در حال تلاش هستند. در جامعه که ما زندگی می کنیم بسیاری از آدم ها هدفی ندارند و در یکجا ثابت هستند. پس کسی که هدفمند است و با اعتماد به نفس در حال  تلاش است، برای ما جذاب و کاریزماتیک بنظر می رسد. هدف باعث می شود ما زندگی معنا داری را  داشته باشیم و وقت ارزشمند خودتان را تلف نکنید.

ویژگی های بالا تنها 10 مورد از ویژگی های مهم شخصیت کاریزماتیک هستند که شما با رعایت کردن همین 10 مورد از بقیه آدم ها جلوتر هستید.

کاریزماتیک ترین افراد تاریخ

افراد کاریزماتیک معروف

کاریزماتیک ترین افراد تاریخ

 1. ناپلئون بناپارت» – امپراطور فرانسه در بین سال‌های ۱۸۰۴ تا ۱۸۱۵
 2. وینستون چرچیل» – نخست‌وزیر مشهور انگلستان در بین سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵– ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۵
 3. آدولف هیتلر» – رهبر آلمان در بین سال‌های ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵
 4. نلسون ماندلا» – اولین رئیس جمهور آفریقای جنوبی در بین سال‌های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۹
 5. مهاتما گاندی» – رهبر فقید هندوستان در بین سال‌های ۱۸۹۳ تا ۱۹۴۸

برای مثال در ایران می توانید به شخصیت کاریزماتیک مهران مدیری و پرویز پرستویی اشاره کنیم.

سولات مربوط به افراد کاریزماتیک

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد در سایت ما می پرسند این است که آیا کاریزماتیک بودن همان جذاب  بودن است؟ پاسخ به اسن سوال بله است اما یک فرد کاریزماتیک چندین لول از یک فرد جذاب بالاتر است.

 • تفاوت معروف بودن و کاریزماتیک بودن در چیست؟

یک فرد دارای شخصیت کاریزماتیک می تواند بدون اینکه  دلیلی  برای حرفش بیاورد روی دیگران تاثیر بگذارد و اصطلاحا دیگران را متقاعد کند  اما یک انسان معروف می تواند یک انسان نه چندان خوب باشد ولی معروف و جذاب باشد.

 • یک فرد دارای شخصیت کاریزماتیک آیا قابل اعتماد است؟

افراد  کاریزماتیک به راحتی می توانند روی دیگران تاثیر بگذارند، اما به این معنا نیست که تمامی افراد کاریزماتیک  قابل اعتماد هستند.

 • دوره رایگان شخصیت کاریزماتیک

قرار است در این دوره رایگان 5 ساعته به شما کمک کنیم تا یک شخصیت کاریزماتیک و قدرتمند داشته باشید. این آموزش ها و مهارت های مهم هیچگاه در دانشگاه ها و مدرسه به ما آموزش داده نشده است. ما تمامی تلاش خودمان را می کنیم که شما عزیزان  با این آموزش های رایگان زندگی خودتان و بعد دیگران را تغییر دهید و با ادامه دادن این چرخه زندگی و سرنوشت ایران را تغییر دهید.

سر فصل های دوره رایگان شخصیت کاریزماتیک

 • فرمول کاریزما
 • کاریزما چیه؟
 • چطوری یک فرد کاریزماتیک باشیم؟
 • جذاب بنظر رسیدن
 • ارتباط چشمی درست
 • فن بیان

 تکنیک های  ارتباطات کاریزماتیک

تکنیک های ارتباطات کاریزماتیک

1.      ارتباطات کاریزماتیک  چه اثراتی همراه خودش داره؟
2.      درآمدت بیشتر میشه!
3.      روابط عاطفی بهتری رو تجربه می کنی
4.      اعتماد به نفست میره بالا
5.      شبکه سازی با دیگران
6.      جذابیت
7.      موقعیت اجتماعی بهتر
8.      به یه آدم تاثیرگذار تبدیل می شی

 

بهانه هایی که با شرکت نکردن در این دوره برای خودت میاری؟

بهانه هایی که با شرکت نکردن در این دوره برای خودت میاری؟

 

 
الان کار مهمتری دارم 1
حتما رایگانه و بدرد نمیخوره 2
بعید میدونم اثری داشته باشه 3
با آموزش آدم تغییر نمی کنه 4
نتیجه نداره همش تبلیغه 5
باشه یکم سرم خلوت شد 6
حالا آدم شخصیت کاریزماتیک نداشته باشه، مگه چی میشه 7
الکیه 8

 

این دوره پشتیبان هم داره؟

در حال ناباوری زرایگان بودن این دوره ما برای شما عزیزان پشتیبان هایی را در نظر گرفته این که تا 30 روز شما را راهنمایی کنند و هرجا تمرینات و مباحث دوره شخصیت کاریزماتیک را نفهمیدید و برایتان سوالی پیش اومد از پیشتیبان های دلسوز خودتان بپرسید.

شهریه این دوره چقدر است؟

این دوره کاملا رایگان می باشد و برای ثبت نام کافی است به قسمت محصولات سایت ما مراجعه کنید و در این دورهخ ثبت نام کنید.

فیلم جلسات هم به ما داده میشه؟

تمام ویدیو ها، فایل صوتیف پاورپوینت این دوره به شما داده می شود.

درباره نگار شریعت نیا ( مدرس دوره شخصیت کاریزماتیک )

 • بیاموزید و تغییر کنید
 • من نگار شریعت نیا هستم و زنان و دختران سرزمینم کمک می کنم بر فراز قله های  موفقیت و ناشناخته  زندگیشان پرواز کنند.
 • در این وبسایت تلاش من بر این است که مردم و دختران سرزمینم  از لحاظ  روحی در وضعیت  خوبی باشند  در بعد اقتصادی  و مالی نیز بتوانند تصمیم های درستی  بگیرند و رشد کنند.
 • رشد فردی انسان باعث می شود ایران عزیزمان  روز به روز  بهتر و پیشرفته تر باشد، قطعا وظیفه تک تک  ما این است  که در حد  توان خودمان  در جهت  تحقق این هدف بکوشیم.
 • دا رای مدرک سخنرانی از آکادمی MPT اتریش
 • دارای مدرک شخصیت شناسی از کانون کارآفرینی  دانشگاه تهران
 • برگزاری کارگاه ها و همایش ها در دانشگاه های تهران، یزد، مشهد

افزایش تمرکز در رانندگی

به کاریزما بودن سلام کنید

شما با خواندن این مقاله ارزشمند از خیلی از افردا جلو تر هستید و یاد گرفته اید که مانند یک فرد جذاب و کاریزماتیک رفتار کنید. اما نکته مهم و قابل توجهی که وجود دارد این است که  از این به بعد باید تمامی این نکته ها را اجرا کنید خواندن این مقاله 5 دقیقه از شما زمان برد و اجرایی کردن آن  در زندگی شما  از همین امروز تا 10 روز دیگر ادامه دارد.

برای تغییر زندگی خودتان تلاش کنید.

دوره رایگان کاریزماتیک ما می تواند از شما فردی موفق و قدرتمند بسازد.

تو دوره شخصیت کاریزماتیک می بینمت

b2n

yun

rizy

Charismatic character