روش های رفع کندخوانی

 

در این مقاله ( روش های رفع کندخوانی ) قصد داریم،  تکنیک هایی را به شما آموزش بدهیم که با مفهوم کندخوانی و معایبی که دارد، بیشتر آشنا شوید و راه حل هایی را یاد بگیرید تا سرعت مطالعه خودتان را افزایش دهید. بسیاری از کنکوری ها  و دانش آموزان به دلیل حجم بالای مطالب درسی، نمی توانند حجم بالایی از مطالب کتاب را با روش کندخوانی بخوانند و زمان زیادی را کم می آورند.

کندخوانی یکی از  اختلالات مطالعه ای است که بیشتر دانش آموزان و دانشجویان آن را دارند و سرعت مطالعه بسیار پایینی دارند. کندخوانی یکی از اختلالات شایع  در مطالعات می باشد و کند خوانی باعث عدم یادگیری و تمرکز می شود. بای رفع مشکل تندخوانی باید سرعت مطالعه خودمان را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهیم. برای رفع کندخوانی  باید ابتدا علائم کندخوانی را بشناسیم و بعد با دلایل کندخوانی آشنا شویم.

در این مقاله همراه ما باشید تا با روش های رفع کندخوانی آشنا شوید.

اگر شما کنکوری هستید باید بدانید که کندخوانی یکی از عواملی است که باعث کاهش تمرکز و عدم یادگیری شما می شود. کندخوانی علاوه بر اینکه سرعت مطالعه شما را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد، باعث عدم تمرکز شما و حواسپرتی می شود.

کسانی که کندخوان هستند کلمه خوانی، بلندخوانی، لب خوانی یا درون خوانی را نجام می دهند که باعث می شود سرعت مطالعه آن تا حد بسیار زیادی پایین بیاید. بیشتر کسانی که کندخوان هستند، وسواس مطالعاتی دارند و از روش های صحیح برای مطالعه و تقویت حافظه استفاده نمی کنند.روش های رفع کندخوانی

بیشتر کسانی که کندخوان هستند، برای رفع کندخوانی بهتر است بسیاری از موانع را  بردارند و روش  مطالعه خودشان را تقویت واصلاح کنند تا هیچگونه مشکلی برای آن ها ایجاد نشود.تندخوانی برای امتحان

 اهمیت رفع کندخوانی

 

اهمیت رفع کندخوانی

برای روش های رفع کندخوانی، شما باید روش ها ومطالعه خودتان را تغییر دهید و روش های مطالعاتی جدید را آموزش ببینید تا هیچگونه مشکلی برای  برای سرعت مطالعه خودتان ندداشته باشیدو

تندخوانی مهارتی است که باعث می شود، علاوه بر اینکه سرعت مطالعه شما بالا تر برود، درک مطلب شما نیز به همان اندازه افزایش پیدا کند. خیلی از افراد به اشتباه فکر می کنند تندخوانی یعنی سریع خواندن و بدون هیچ درک مطلبی از روی کلمات رد شدن. اما تندخوانی علاوه بر اینکه  سرعت  مطالعه شما را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد درک مطلب شما را نیز تا حد بسیار زیادی  طی مرور زمان و انجام دادن تمرین های موثر افزایش می دهد.

یکی از دلایلی که اکثر دانش آموزان با کندخوانی مواجه هستند، این است که اکثر آن ها استرس امتحان ها و آزمون هایی را دارند که می خواهند شرکت کنند و  تمامی حجم کتاب و خواندن مطالب را برای شب امتحان می گذارند و همین مورد باعث این می شود که شما تا حد زیادی کمیت برایتان مهم باشد تا کیفیت.

یکی از روش های رفع کندخوانی، خلاصه برداری به بهترین روش ممکن است.تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد

روش های رفع کندخوانی

  • نقشه ذهنی

 

نقشه ذهنی

نقشه ذهنی یکی از روش های صحیح برای خلاصه برداری و مرور کردن است که به شما کمک می کند در کمترین زمان ممکن، مرور کتاب های درسی خودتان را انجام بدهید. نقشه ذهنی نموداری درختی است که برای بیان کلمات، مطالب و فعالیت های شما به صورت یک کلید واژه یا بصورت یک نقاشی قرار می گیرد تا شما بتوانبد با استفاده از دیدن کلید واژه ها و نقاشی ها، مرور داشته باشید.

امروزه  تمامی افراد به دنبال روش هایی هستند که بتوانند افکار و ایده هایشان را به راحت ترین شکل ممکن  پیاده سازی کنند و در ادامه بتوانند بهترین  موثر ترین مرور را داشته باشند.

نقشه ذهنی یکی از روش هایی است که به تمامی این خواسته ها پاسخ مثبت  می دهد. نقشه ذهنی روشی کاملا کاربردی و موثر برای یادگیری است که ثر بخشی مغز را تا 2 الی 3 برابر افزایش می دهد.

تونی بوزان نویسنده کتاب های عمومی می باشد که در زمینه های خلاقیت، یادگیری، تندخوانی  و نقشه ذهنی می باشد.

نقشه ذهنی  روشی بسیار موثر برای بدست آوردن اطلاعات از درون یا بیرون مغز شما می باشد. مایندمپ یک ابزار خلاقانه و موثر برای مرور کردن می باشد. هر کس روش خلاقانه برای کلید واژه ها و کشیدن نقاشی های مایندمپ دارد که منحصر به فرد خودش است.روش های رفع کندخوانی

 

  • گسترش زوایه دید

 

گسترش زوایه دید

یکی از دلایلی که باعث کندخوانی شما می شود، این است که خیلی از دانش آموزان و دانشجویان  مطالب را بصورت کلمه به کلمه می خوانند و عبارت خوانی ندارند. یکی از تمرین ها و تکنیک هایی که باعث می شود سرعت مطالعه شما تا حد بسیار زیادی بالا برود و شما به یک فرد تندخوان تبدیل شوید، گسترش زاویه دید شما است.

شما می توانید با استفاد از تکنیک های موثر وکاربردیف زاویه دید خودتان را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. برای مثال یکی از تمرین های تندخوانی که ما در تمامی مقالات آن را افزایش داده ایمف تمرین ستاره  استو تمرین ستاره نیاز به هیچگونه وسایلی ندارد، یک ستاره را توسط خودکار روی کاغذ می کشید و هر روز باید  اضلاع ستاره را با چشمانتان دنبال کنید.

یکی از تمریناتی که برای رفع خستگی چشمی برای شما توصیه می شود، این است که زمانی که برای مدت طولانی به صفحه کتاب یا وسایل آسیب رسانی مانند گوشی تلفن همراه و لپتاب خیره می شوید باید اینکار را رانجام دهید، به اینصورت که شما باید چشمان خودتان را  تا مرز بسته شدن پیش ببرید و بعد از آن که پلک های شما شروع به لرزیدن می کند، روی لرزش چشمانتان تمرکز کنید و سعی کنید همانطور که چشم شما نیمه باز است به یک جسم دور نگاه کنید. هر زمانی که احساس خستگی کردید می توانید این تمرین را انجام دهید.روش های رفع کندخوانی

دوره تندخوانی

 

دوره تندخوانی

یکی از روش های رفع کندخوانی که ما به شما پیشنهاد می دهیم این است که مهارت تندخوانی را یاد بگیرید تا بتوانید سرعت مطالعه خودتان را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید.به شما پیشنهاد می کنم اگر دوست دارید سرعت مطالعه خودتان را افزایش دهید و به یک فرد تندخوان تبدیل شوید، د ردوره سرم تندخوانی و تقویت حافظه شرکت کنید و روی خودتان سرمایه گذاری کنید.روش های رفع کندخوانی

 

 

 

 

b2n

yun

Methods to eliminate slow reading