رفع کندخوانی

 

اخطار! این مقاله ( رفع کندخوانی ) یکی از مشکلاتی که اکثر دانش آموزان و دانشجویان دارند کند خوانی است که تمامی تلاش خودشان را می کنند تا  این عادت بد و غلط را کنار بگذارند. کند خوانی باعث می شود تمرکز شما تا حد بسیار زیادی پایین بیاید و با مشکلاتی مانند عدم تمرکز حواس و حافظه مواجه بشوید و نسبت به درس خواندن و توانمندی های خودتان احساس رضایت نداشته باشید. کندخوانی یکی از اختلالات مطالعه ای است که در سنین مختلف ایجاد می شود و بر طرف نکردن این مشکل، می تواند مشکلات بزرگ تری را در آینده برای شما ایجاد کند.

زمانی که شما با سرعت پایین و به صورت کند مطالعه می کنید، باعث می شود تمرکز و فکر شما به جاهای دیگر پرت شود و زمان زیادی را برای مطالعه کردن بگذارید، نداشتن  برنامه ریزی برای مطالعه ممکن است باعث کند خوانی و عدم  علاقه ما به  مطالعه و خواندن کتاب های درسی بشود. رفع کندخوانی

هر چقدر ما سریعتر مطالعه کنیم، عملکرد ذهن ما بالاتر می رود و تمرکز ما بالاتر می رود و سرعت مطالعه ما بالاتر می رود و می توانیم در کمترین زمان ممکن مطالعه ای با درک مطلب بالا داشته باشیم.

کسانی که کند خوان هستند، در هر دقیقه زیر 200 تا 300 کلمه را مطالعه می کنند. افرادی که تندخوان هستند و می توانند در هر دقیقه بین 100 تا 2000 کلمه را مطالعه کنند و قبل  از مطالعه کردن تمریناتی را انجام می دهند که سرعت آن ها بالا برود. در کشور های توسعه یافته مثل  چین و ژاپن از همان ابتدا که دانش آموزان به مدرسه می روند، تندخوانی به آن ها آموزش داده می شود و سرعت مطالعه آن ها بسیار بالاتر از کشور های دیگر است. تندخوانی برای امتحان

 رفع کندخوانی

معایب کندخوانی

رفع کندخوانی

 

یکی از اصلی ترین معایب کندخوانی این است که شما باید زمان زیادی را صرف  مطالعه کنید و هین مورد باعث می شود تمرکز شما تا حد بسیار زیادی پایین بیاید. در مقابل آن تندخوانی باعث می شود سرعت مطالعه شما تا 3 برابر افزایش پیدا کند و در زمان صرفه جویی شود.

زمانی که شما مطالب کتاب هایتان را با سرعت بیشتری می خوانید باعث می شود  تمرکز شما بالاتر رود وفکر و تمرکز شما به جا های دیگر پرت نشود.

این یکی از اصلی ترین مزایای تندخوانی است و شما باید برای رفع تندخوانی تمرین ها و تکنیک  های تندخوانی را انجام دهید یا به شما پیشنهاد می کنیم دوره های تندخوانی و تقویت حافظه شرکت کنید. رفع کندخوانی

برای همه ما پیش آمده است که با اشتیاق بسیار بالا کتابی را تهیه کرده ایم و زمانی را برای خواندن آن پیدا نکرده ایم یا  زمان زیادی است که کتاب هایی که خریده ایم در کتابخانه خاک می خورند. این موضوع نیز برای بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان وجود دارد که بجز  کتاب های درسی که مربوط به درس هایشان است هیچ کتاب دیگری را مطالعه نمی کنند.

یکی از عیب های دیگر کند خوانی این است که شما زمانی که بصورت آرام مطالعه می کنید، خسته می شوید و انرژی لازم را برای مطالعه ادامه مطالب ندارید.

یکی از دلایل اینکه همیشه هنگام مطالعه خوابمان می آید، مطالعه کردن به روش آرام و کند است. پس دلایل ضروری و واجب برای  رفع کند خوانی داریم. زمانی  که شما کند مطالعه می کنید بعد از زمان کوتاهی دوست دارید لم دهید و چشم هایتان خیلی سریع خسته می شوید. کند خوانی باعث می شود که  به کتابخوانی بی علاقه شوید.

فواید تندخوانی

علت کندخوانی

رفع کندخوانی

علت کندخوانی

زمانی که شما دلایل و علت های کند خوانی را بدانید برای رفع کند خوانی تلاش می کنید که روش های مطالعه صحیح و تقویت حافظه را یاد بگیرید.

با رفع کندخوانی می توانیم به مطالعه دقیق تر، منظم تر و عمیق تر برسیم. برخی از علت های کندخوانی شامل موارد زیر می شوند :

  1. نداشتن روش های صحیح مطالعه
  2. مطالعه با صدای بلند
  3. ندانستن روش های صحیح مطالعه
  4. نداشتن خلاصه برداری مناسب
  5. نداشتن برنامه ریزی مناسب

بعد از اینکه دلایل کندخوانی را فهمیدیم، باید برای رفع کندخوانی و یادگیری مهارت های تندخوانی تلاش کنیم تا نتیجه مطلوبی  یا یاد بگیرید و به نتیجه های دلخواه برسیم. سعی کنید هنگام مطالعه، پاراگراف ها را بصورت کلمه به کلمه نخوانید.

با انجام تمرینات تندخوانی که در  مقاله های دیگر سایت مانند مقاله مهارت تندخوانی آموزش داده می شود. سعی کنید حوزه دیدتان را افزایش بدهید تا کلمات بیشتری را با چشماتان بخوانید. در این صورت سرعت مطالعه شما  به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند و می توانید مباحث بیشتری  را یاد بگیرید و آن را درک کنید.

یکی از دلایلی که باعث می شود شما به آرامی مطالعه کنید و وسواس مطالعاتی دارند، به همین علت  سرعت مطالعه آن ها بسیار پایین می آید. برای اینکه سرعت مطالعه شما بیشتر شود وسواس مطالعاتی خودتان را کنار بگذارید.

خیلی از اوقات ما حجم بسیار زیادی از مطالب کتاب را  در زمان زیادی مطالعه کنیم، اما هنگام امتحانات و آزمون ها هیچ یک از مطالب درسی را به یاد نمی آوریم. این موضوع به این علت است که ما تمرکز کافی را برای مطالعه کردن نداشته ایم.

رفع کندخوانی

تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد

علل اصلی کندخوانی

علل اصلی کندخوانی

 

یکی از مشکلاتی که اکثر دانش  آموزان و داوطلبان کنکور دارند این است که هنگام مطالعه کردن، بلند خوانی انجام می دهند. زمانی که شما مطالب کتاب درسی را بلند می خوانید، مطالب و اطلاعات از گوش شما به مغز می رسد.برای رفع کند خوانی و رفع این مشکل،  زمانی که چشم شما مطالب را می بیند و بعد از آن مغز شما درک می کند که این موضوع با چشم خوانی می تواند مسیر کوتاه تری برای رسیدن به مغز طی شود.رفع کندخوانی

یکی دیگر از دلایل کند خوانی، لب خوانی  یا همان درون خوانی است. زمانی که ما مطلبی را می خوانیم باعث می شود که چشم ما بصورت به عقی برگردد و به کلمات قبلی نگاه کند. یکی از تکنی های تندخوانی این است که با استفاده یک وسیله ای خط بری انجام دهیم تا  چشم ما به عقب برنگردد و  زمان ما تلف نشود.

رعایت کردن، همین تکنیک های ساده باعث می شود شما تندخوانی را یاد بگیرید.

برای ایجاد تعادل  مناسب بین کمیت و کیفیت مطالعه، نباید جزئی نگر و کند عمل کنیم. برای رسیدن به موفقیت در هر آزمونی باید ساعات مطالعه بالایی داشته باشید و تمامی تلاش خودتان را با کسب مهارت های جدید و کلیدی انجام دهید.رفع کندخوانی

 

به شما عزیزان پیشنهاد می کنم اگر دوست دارید روش های صحیح مطالعه و تقویت حافظه را یاد بگرید، به شما پیشنهاد می کنم در دوره های  جامع تندخوانی شرکت کنید و از مطالعه کردن با روش صحیح  و تندخوانی لذت ببرید.

رفع کندخوانی

افزایش تمرکز

b2n

yun

Fixed slow reading