دوره خلاصه برداری

 اخطار! این مقاله ( دوره خلاصه برداری ) یک مقاله مفید در سایت ما می باشد، حتما تا انتهای این مقاله را بخوانید، زیرا می خواهیم 4 روش جادویی برای خلاصه نویسی به شما بگوییم که مطالعه شما را متحول می کند. خلاصه کردن به شما کمک می کند تا مطالب کتاب را به درست ترین شکل ممکن یاد بگیرید و هنگام مرور کردن دیگر نیازی به خواندن تمامی مطالب کتاب نباشد.

شما با خلاصه نویسی،در زمان خودتان صرفه جویی می کنید و این کار باعث می وشد خلاصه برداری های شما به حافظه  بلند مدت انتقال پیدا کند. در دوره خلاصه برداری، تکنیک هایی کاربردی و مهم برای خلاصه برداری به شما آموزش داده می شود و باعث می شود شما به درست ترین شکل ممکن مرور داشته باشید.

دوره خلاصه برداری بخشی از دوره تندخوانی محسوب می شود که شما با شرکت کردن در دوره جامع تندخوانی از دوره خلاصه برداری نیز بهره مند می شوید.

زمانی که شما خلاصه برداری انجام می دهید، می توانید مطالب حجیم کتاب را خلاصه برداری کنید و  و مهم ترین مطالب کتاب را یادآوری کنید. هیج فردی بدون خلاصه نویسی انجام دادن و یادداشت برداری، توانایی مرور و به یادآوری کلمات را ندارد خلاصه برداری یک سری راهکار های موثر است که باعث می شود مطالب کتاب و  دانسته های ذهن شما خلاصه برداری شود  و در نهایت مرور کردن برای شما به راحت ترین شکل ممکن صورت بگیرد.

خلاصه برداری می تواند به درک بهتر مطالب و کمک کند. شاید برایتان پیش آمده باشد کتاب های زیادی را مطالعه کرده اید، اما هیچگونه از مطالب را بیاد نیاورده اید. یا دوست دارید کتاب و مطالبی را که خوانده اید به دیگران نیز یادآوری کنید.

در ادامه این مقاله، همراه ما باشید تا با  دوره خلاصه برداری آشنا شوید!

چگونه خلاصه برداری کنیم؟

چگونه خلاصه برداری کنیم؟

در دوره خلاصه برداری شما با تکنیک ها و تمرین هایی که برای خلاصه برداری است، آشنا می شوید و می توانید  کتاب های خودتان را در کمترین زمان ممکن مطالعه کنید. زمانی که شما کتاب هایتان را مطالعه کنید و در ادامه چیزی را بیاد نیاورید، کتاب خواندن برای شما هیچگونه فایده ای ندارد.

در این مقاله ما شما را با انواع خلاصه برداری آشنا می کنیم و شما می توایند می توانید چندین روش خلاصه برداری را انتخاب کنید و در آخر  روشی که با آن راحت هستید را انتخاب کنید و هنگام کتاب خواندن از آن استفاده کنید.همایش تندخوانی

علامت گذاری

علامت گذاری

یکی از روش های خلاصه برداری، علامت گذاری است و این روش بصورت مفصل در دوره خلاصه برداری به شما توضیح داده می شود. در دوره جامع تندخوانی به شما آموزش داده می شود که از خط کشیدن و علامت گذاری های بیهوده، جدا خودداری کنید و نگذارید هیچگونه علامتی در کتاب شما دیده شود. بعضی از مدرس ها پیشنهاد می کنند، کتاب هایی که نیاز به مطالعه عمیق دارند را علامت گذاری کنید، ولی در این روش شما کمی از تندخوانی فاصله می گیرید.

برای علامت گذاری، بهتر است به اصول علامت گذاری دقت بالایی داشته باشید. هر زمان، بخشی از متن و مطالب کتاب را که متوجه آن نشدید، یک علامت سوال در کنار آن مشخص کنید تا در مسیر خلاصه برداری به کمک شما بیاید. زمانی که در متن کتاب تعریفی برای شما بسیار جذاب و تاثیر گذار بود، با علامت گیومه، آن بخش را مشخص کنید و هنگامی که به کلمات مهم کتاب رسیدید، می توانید دوره این کلمات را خط بکشید یا بخش مهم کتاب را در برگه ای جداگونه، به عنوان خلاصه برداری یادداشت کنید.

یکی ار نکته های مهمی کمع در علامت گذاری وجود دارد، این است که شما باید علامت های کتاب را با مداد سیاه انجام دهید، زیرا بعدا ممکن است به فکر ویرایش کتاب باشید و اگر با خودکار نوشته باشید، دیگر نمی توانید علامت گذاری هایتان را ویرایش کنید. پس یادتان باشد، علامت گذاری ها را با استفاده از مداد سیاه استفاده کنید!تندخوانی وکالت

برخی از افراد هستند که هنگام خلاصه برداری و علامت گذاری، وسواس زیادی را خرج می دهند، در اینصورت سرعت مطالعه ها، تا حد بسیار زیادی پایین می آید و تمرکز خودشان را ازدست می دهند.دوره خلاصه برداری

یادداشت برداری

یادداشت برداری

یکی دیگر از روش های خلاصه برداری، یادداشت برداری می باشد. مهم ترین بخش هر کتابی، استفاده و استخراج کلمات کلیدی همان کتاب است. در این نوع از خلاصه برداری، باید کلمات کلیدی و مهم کتاب را برداریم و یادداشت برداری کنیم. این روش همانند روش نقشه ذهنی به شما کمک می کند. این نوع از خلاصه برداری، شما کلمات کلیدی و مهم کتاب را  استخراج می کنید تا به راحتی بتوانید از آن ها در هنگام مرور کردن استفاده کنید.

شما باید جملات مهم کتابتان را به شکا کوتاه و کلمه کلیدی آن را روی کاغذ یادداشت کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که یک جمله مهم را تا جایی که ممکن است به یک کلمه مهم و کوتاه تر تبدیل کنید. زمانی که شما نیم نگاهی به مطالب خلاصه نویسی شده داشته باشید، به راحتی مطالب را به یاد می آورید. خیلی از افراد خلاصع برداری را انجام می دهند، اما هنگام مرور کردن، خلاصه هایشان را گم می کنند یا سر فصل های خلاصه نویسی خودشان را بیاد نمی آورند. سعی کنید هنگامی که از خلاصه برداری انجام می دهید، از کلمه کلیدی های مهم در سر فصل آن ها استفاده کنید. خلاصه برداری به روش های  سنتی و قدیمی، بسیار خسته کننده می باشد.دوره خلاصه برداری

برداشت کلمه کلیدی مطالب

به شماپیشنهاد می کنم در دوره خلاصه برداری شرکت کنید  تا با روش های بیشتری از خلاصه برداری آشنا شوید و بتوانید از این روش ها برای خلاصه برداری  استفاده کنید. کلمه کلیدی ها مهم ترین بخش های هر کتابی هستند که شما به آن نیاز دارید. شما باید تمامی کلمات کلیدی کتابتان را مشخص کنید و  بعد از آن کلمات کلیدی اصلی کتاب را از کلمات اصلی فرعی آن جدا کنید.

شما باید کلمات کلیدی اصلی هر بخش را یادداشت کنیم و در ادامه در زیر همان کلمه، کلمه کلیدی فرعی آن را یادداشت کنید که همانند یک درخت می توانید از  این نوع خلاصه برداری در هنگام مرور استفاده کنید.دوره خلاصه برداری

 نقشه ذهنی

نقشه ذهنی

نقشه هنی یکی از روش های یلایی برای خلاصه برداری است که به شما پیشنهاد می کنم، حتما در دوره خلاصه برداری شرکت کنید تا روش نقشه ذهنی را به موثر ترین شکل ممکن آموزش ببینید.

نقشه ذهنی همانند یک نمودار درختی  برای بیان کلمات کلیدی . فعالیت ها است. از نقشه ذهنی می توانید در موارد مختلف مانند حل مسئله، یادداشت برداری، خلاصه برداری و … استفاده کنید.

در مایندمپ شما می توانید اطلاعات را بر اساسی که الویت دارند، یادداشت کنید و تین یکی از ویژگی های مهم  نقشه ذهنی محسوب می شود.

اولین کسی که روش خلاصه برداری را را  ابدا کرد، آقای تونی بوزان بود. برای اکثر افراد کشیدن نقشه ذهنی،ريال کاری بیهوده، بسیار دشوار و غیر ضروری، بشمار می رفت. در نقشه ذهنی شما باید ایده اصلی را در نظر بگیرید و با رسم نمودار های درختی، با استفاده از کلید وا/زه های بسیار مم، نقاشی های رنگی و خلاقانه به نکات مهمی که در کتاب یا مطلبی که خوانده اید قرار دارد، نظم می دهید. کشیدن نقشه ذهنی

این نظم دادن باعث می شود شما به ساده ترین  شکل ممکن مرور داشته باشید. نقشه ذهنی برای شما فواید زیادی دارد که تمامی افراد باید این روش را یاد بگیرند و از آن برای خلاصه برداری استفاده کنند.

برای مثال می توان به ملموس کردن اطلاعات و اطلاعات مطالعه شده، حفظ کردن آسان اطلاعات، مرور بسیار ساده کلمات، توانایی خلاصه نویسی به همراه افزایش یادگیری عمیق، مشخص کردن اهداف مختلف، افزایش در توانایی برنامه ریزی کردن، صرفه جویی در وقت و ده ها فواید دیگر… یادتان باشد، ترسیم نقشه ذهنی یکی از ابزار های کار آمد برای خلاصه برداری می باشد که برای کنکوری ها بسیار موثر و کاربردی می باشد.

برای اطلاعات بیشترو یادگیری نقشه ذهنی، به مقاله خلاصه برداری در سایت ما مراجعه کنید.دوره خلاصه برداری 

5 روش مهم برای یادداشت برداری و خلاصه برداری

در این مقاله می خواهیم، 5 روش خلاصه برداری و یادداشت برداری را برای شما بیاوریم و بتوانید از آن ها استفاده کنید. این   روش های مهم در مقاله خلاصه برداری، به طور کمل توضیح داده شده است.

 1. حاشیه نویسی
 2. کشیدن جدول
 3. علامت زدن
 4. نقشه ذهنی
 5. اوتلاین کردن

بهترین دوره خلاصه برداری

بهترین دوره خلاصه برداری

سر فصل هایی که در دوره خلاصه برداری برای شما ارائه می شود.

 • نحوه گذاری را آموزش می بینید
 • یاد می گیرید کلمه کلیدی چیست و چگونه باید در خلاصه برداری از آن استفاده کنیم
 • مرور کردن به ساده ترین روش ممکن
 • شب امتحان هیچگ.نه استرسی ندارید
 • در هنگام مطالعه، دقت و تمرکز بیشتری دارید

در این دوره می توانید به راحت ترین شکل ممکن خلاصه برداری داشته باشید و از آن ها در هنگام مرور کردن و شب امتحان استفاده کنید.

خلاصه برداری یکی از کار های مهم و مفیدی است که شما می توانید در طول دوران تحصیل خودتان از آن استفاده کنید تا در شب امتحان هیچگ.نه استرسی نداشته باشید. با خلاصه برداری راندمان درس خواندن شما بسیار بالا می رود. به شما پیشنهاد می کنم اگر دوست دارید راندمان درسی خودتان را بالا ببرید در دوره خلاصه برداری شرکت کنید تا به راحت ترین شکل ممکن در شب امتحان و آزمون های مهم، مرور داشته باشید.

با یادگیری خلاصه نویس به درست ترین شکل ممکن عمیق تر مطالعه می کنید، زمان مطالعه شما کاهش پیدا می کند و کارایی مطالعه شما بسیار بالا می رود. فواید تندخوانی

اگر در دوره خلاصه برداری نتیجه نگرفتم چی؟

اگر شما در دوره خلاصه برداری شرکت کردید و تمرین های این دوره را به طور مستمر انجام دادید، اما نتیجه دلخواه خودتان را  نگرفته اید، نگران نباشید، چون این دوره گارانتی بازگشت وجه دارد و بدون اینکه سوالی از نارضایتی شما پرسیده شود،

می توانید کل  مبلغ این دوره را دریافت کنید. این گارانتی بازگشت وجه از طرف ما، این اطمینان را به شما می دهد که ما به محصول خودمان اطمینان کامل را داریم که این گارانتی بازگشت وجه بصورت کامل را برای دوره خلاصه برداری قرار داده ایم. پس شما می توانید این دوره را با اطمینان کامل و بدون هیچگونه ریسکی خریداری کنید!

اهمیت خلاصه برداری

اهمیت خلاصه برداری

به شما پیشنهاد می کنیم، در دوره خلاصه برداری شرکت کنید، چون این دوره یکی از دوره های مهمی است که به شما کمک می کند عمیق تر و موثر تر  مطالعه کنید و یاد بگیرید. روش های مختلفی مانند حاشیه نویسی، علامت گذاری و دسته بندی وجود دارد که به شما کمک می کند تمامی مطالب و مباحث کتاب را بخاطر بسپارید. با رعایت اصولی که در دوره خلاصه برداری به شما گفته می شود

شما می توانید از خلاصه برداری برای مرور کردن استفاده کنید و زمان شما برای مرور کردن صرفه جویی شود.

مزایای خلاصه برداری

 1. به ساده ترین روش ممکن می توانید خلاصه برداری داشته باشید
 2. در هنگام مطالعه کردن دقت بالایی دارید
 3. شب امتحان استرس ندارید
 4. در ماه قبل از کنکور می توانید از خلاصه ها استفاده کنید
 5. از یاد کرفتن متن امتحان کامل پیدا می کنید

تندخوانی برای امتحان

 مدرس دوره خلاصه برداری

مدرس دوره خلاصه برداری

مدرس دوره خلاصه برداری، شریعت نیا می  باشد که رسالت او آموزش در زمینه توسعه فردی می باشد. این مدرس دوره ای را تهیه کرده است که نمونه ای از آن وجود ندارد. تند خوانی و خلاصه برداری به روش نقشه ذهنی  ابزاری هستند که شما می توانید با یادگیری چنین ابزار هایی زندگی خودتان را متحول کنید.

من نگار شریعت نیا با همین مهارت های ساده، زندگی خودم رو متحول ساختم.

امیدوارم برای شما نیز همین اتفاق  بیفتد و زندگی شما متحول شود.

تیم آکادمی شریعت نیا تلاش می کند تا محصولاتی با کیفیت  را در جهت بهبود و رفع کمبود های آموزشی  با شرایط جامعه کمک کند و این ترتیب  سطح کیفی آموزش ارتقا پیدا می کند. آموزش و خواندن کتاب، یکی از مهم ترین رکن های  پیشرفت و تعالی یک کشور است.

سرانجام دوره ای جامع برای خلاصه برداری به روش صحیح، پیدا شد. به شما پیشنهاد می کنم در این دوره ارزشمند و مفید شرکت کنید تا  به راحتی کتاب های قطور خودتان را خلاصه برداری کنید.

b2n

yun

Summary period