دوره تقویت حافظه

تبریک میگم به شما دوستانی که برای رشد و یادگیری خودتان ارزش قائل هستید و شروع به خواندن مقاله ( دوره تقویت حافظه ) کرده اید.  لحظه ای به این فکر کنید که قادر به حفظ کردن و به یاد آوردن هیچ چیزی نیستید و نمی توانید چیز هایی را که خوانده اید را بیاد بیاورید. نقش حافظه در زندگی ما بسیار مهم و اساسی است.

در این مقاله با ما همراه باشید تا با راه های دوره تقویت حافظه و پرورش ذهن آشنا شوید. حافظه قسمتی از مغز ما می باشد که اطلاعات بسیار مهم و ضروری در آن ذخیره می شود. حافظه ما محل نگهداری اطلاعات می باشد. ما با استفاده از حافظه می توانیم بسیاری از اطلاعا و خاطره هایی که در گذشته داشتیم را بیاد بیاوریم. حافظه انسان به پنج دسته تقسیم می شود که شامل : حافظه حسی، حفظه تصویری،حافظه شنیداری، حافظه لمسی و حافظه کوتاه مدت تقسیم می شود.

بسیاری از افراد با ثبت نام کردن در باشگاه های ورزشی حافظه خودشان را تقویت می کنند. شما نیز باید مانند یک ورزشکار، اقدام به تقویت حافظه خودتان کنید تا حافظه شما درهمه حال تقویت شود.دوره تقویت حافظه

در بسیاری از مواقع برای ما پیش آمده است که چیزی را فراموش کرده ایم و برای یاداوری آن ها نیازمند به زمان و انرژی هستیم. برخلاف تصور خیلی از افراد مغز ما  مانند سایر اعضای بدنمان نیازمند به ورزش کردن است. تقویت حافظه راهکاری برای مبارزه و تنبلی با مغز است و برای دوری از بیماری هایی مانند آلزایمر نیازمند به انجام تمریناتی برای تقویت حافظه خودمان هستیم. حافظه کار هایی مانند رمز گذاری، ذخیره سازی، نگهداری و اطلاعات و تجربیات گذشته را بر عهده دارد. دوره تقویت حافظه.همایش تندخوانی

انواع حافظه

انواع حافظه

 • حافظه حسی

 دوره تقویت حافظه به شما تمرین هایی آموزش داده می شود تا بتوانید حافظه خودتان را تقویت کنید و از 100 درصد مغزتان استفاده کنید. اولین سطح از حافظه شما، حافظه حسی است که در نوع از حافظه اطلاعات بصورت لحظ ای ذخیره می شود و بعد از 3 الی 5 ثانیه از بین می رود.

این داده ها بعد از ذخیره شدن باید یه مرحله بالاتر برود و به حافظه کوتاه مدت منتقل شود. حافظه حسی به  سه دسته  تصویری، شنیداری و لمسی تقسیم می شود.

برای مثال حافظه تصویری اینگونه است که شما با تصویری مواجه می شوید که قبلا آن را  در جایی دیده اید و این حس، درست است. در این حافظه نیز اطلاعات 3 الی 5 ثانیه باقی می ماند. دوره تقویت حافظه

حافظه شنیداری به داده ها و اطلاعاتی که مربوط به شنیدن و صوت است، انتقال پیدا می کند. تنها تفاوت حافظه شنیداری با تصویری این است که نمی تواند به صورت تصویری اسکن کند و با استفاده از تکنیک ها  و روش های  صفر و یک دیجیتالی این کار را انجام می دهد. حافظه تصویری زمان شنیدن یک آهنگ  اتفاق می افتد که بیاد یک فردی می افتیم . این مورد به دلیل این است که آن آهنگ را با یک فرد گوش دادیم و هر زمانی که آهنگ را دوباره گ.ش می دهیم یاد آن فرد می افتیم.خلاصه برداری

یکی از دیگر حافظه ها، حافظه لمسی می باشد و این نوع حافظه سردی و گرمی را بررسی می کند، برای مثال برای مثال دست زدن به یک جسم داغ مانند بخاری می تواند باعث آسیب رساندن به دس شما و سوزش شود و این در حافظه لمسی شما خیره می شود. دوره تقویت حافظه

 • حافظه کوتاه مدت

حافظه کوتاه مدت

یکی دیگر از انواع حافظه،حافظه کوتاه مدت می باشد. در این نوع از حافظه اطلاعات بسیار سریع و در زمان کوتاه ذخیره می شود و ممکن است بین 15 الی 30 ثنیه طول بکشد تا در این نوع از حافظه نگهداری شود. اگر به این اطلاعان نیز داشته باشیم، باید با تمرین کردن و یادآوری آن ها را به حافظه بلند مدت انتقال دهیم. اطلاعات شما خیلی زود از حافظه کوتاه مدت شما پاک می شود و وارد حافظه بلند مدت شما می شود. دوره تقویت حافظه

 • حافظه بلند مدت

نوع دیگری از حافظه، حافظه بلند مدت محسوب می شود که اطلاعات برای زمان طولانی تری در آن ذخیره می شوند و شما می توانید هر زمان از این اطلاعات استفاده کنید. برای مثال چیزی را که در گذشته آن را خوانده اید یا آموزش دیده اید در این نوع از حافظه ذخیره می شود و شما می تئانید هر زمانی از این اطلاعات استفاده کنید. هرچه مباحث برای ما بیشتر تکرار و تمرین شود ما شانس بیشتری برای  ذخیره کردن چنین اطلاعاتی در حافظه بلند مدت داریم.

حافظه بلند مدت ما نیز به دو بخش  آشکار و مجازی تبدیل می شود و در ادامه نیز حافظه آشکار ما به دو بخش معنایی و  رویدادی تقسیم می شود. حافظه معنایی مقدار زیادی اطلاعات در درون آن قرار دارد و این داده ها و اطلاعات بصورت طولانی در ذهن ما باقی می مانند و اتفاقات و ارتباط میان آن ذخیره می شود.دوره تقویت حافظه

این نوع از حافظه رویداد زندگی شما هستند که با تمامی جزئیات از زمان و مکان را ذخیره می کند.

حافظه مجازی نیز به دو بخش عملکردی و عاطفی تقسیم می شود برای مثال در نوع اول، شما یک نوع از ورزش را انتخاب می کنید و در طول سال آن را هر روز تمرین می کندو تاین نوع از حافظه اطلاعات مربوط به یک مهارت جدید را واردحافظه می کند و در دومین نوع از حافظه که حافظه عاطفی محسوب می شود، همانطور که از نامی که دارد مشخص ایست، تمامی اطلاعتی را که مربوط به احساسات و عواطف و خاطره های  است که احساسات نقش موثزی در آن دارد. با یاد آوری این نوع از احساسات ممکن است مه به غم و شادی برسیم.دوره تقویت حافظه

چرا ما به تقویت حافظه نیازمند هستیم؟

چرا ما به تقویت حافظه نیازمند هستیم؟

خیلی از افراد نمی توانند از صد در صد حافظه خودشان استفاده کنند و همیشه بسیاری از مطالب و اطلاعات مهم را فراموش می کنند. دسته های مختلفی برای حافظه وجود دارد که این حافظه دو دسته است که شامل  حافظه کلامی و  حافظه بصری می شود. حافظه کلامی ما می تواند داده هایی را یاداوری شود که به کلمات مرتبط نیستندو این دسته از افرد زمانی  آهنگی را می شنوند و خوششان نمی آید را زیر آواز  و شروع به خواندن آن آهنگ همراه با خواننده می کنند.

حافظه بصری ما توان ذخیره کردن اطلاعاتی را دارند که در ما منشا بصری دارد. این افراد مانند کسانی که حافظه کلامی دارند، آواز خواندن همراه با خواننده به آن ذوق و حسی را منتقل نمی کند.

یکی از چیز هایی که در دوره تقویت حافظه به شما معرفی می شود این است که شما چگونه باید  بدانید که راهکار هر دسته چگونه است و چطور باید  اطلاعات را ذخیره سازی کنند. اگر شما جزو افرادی هستید که حافظه کلامی دارند تنها کافی است زمانی که چیزی را گم می کنید با استفاده از یادداوری کردن به خودتان آن را بیاد بیاورید و افرادی که حافظه بصری دارند ننیاز است تا تصویری در ذهن آن ها نمایان شود.

برای مثال خیلی از افراد با کتاب خواندن و ذخیره سری اطلاعاتی که در کتاب خودان می خوانند مشکل دارند و نمی توانند اطلاعات کتاب را به حافظه بلند مدت خودشان انتقال دهند. به شما یشنهاد می کنیم که اگر می خواهید حافظه خودتان را تقویت کنید و بسیاری از اطلاعات را بخاطر بسپارید در دوره تقویت حافظه شرکت کنید. یادگیری سریع

تندخوانی

تندخوانی

تندخوانی یکی از روش های صحیح برای  مطالعه می باشد که شما با یادگیری و پیاده سازی این روش می توانید به یک فرد تندخوان با سرعت مطالعه بالا تبدیل شوید.

این دوره یکی از بهترین و ارزشمند ترین دوره های سایت ما می باشد کهبه شما پیشنهاد می کنیم که حتما این دوره را خریداری و نگا کنید.

یکی از مهم ترین فایده های این دوره، بهینه سازی زمان  و صرفه جویی در زمان می باشد که به شما کمک می کند سرعت کتاب خواندن شما تا حد خیلی زیادی بالا برود. خواندن کتاب های مختلف مهارتی است که توسط چشم ها، گوش  و به دهان و مغز ما مرتبط است. پس ما برای کتاب خواندن نیاز مند به تقویت حافظه خودمان هستیم.

تمامی افراد به اشتباه تصور می کنند که هر چه آهسته و کندتر مطالعه می شود، اندوخته ذهنی و درک مطالب شما به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند.دوره تقویت حافظه

این مهارت به این معنا نیست که درک مطلب شما کاهش پیدا می کند. با مهارت تندخوانی و تقویت حافظه سرعت یادگیری شما به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند و می توانید سرعت مطالعه خودتان را به طور چشمگیری افزایش دهید.

در جنگ جهانی دوم، خلبان ها به دلیل دید کم و سرعت بسیار بالای هواپیما، نمی توانستند از خودشان در مقابل دشمن دفاع کنند و شکست می خوردند. دانشمندان برای رفع این مشکل، تحقیق کردند و متوجه شدند که خلبان ها دبرای اینکه بتوانند حوزه دیدشان افزایش پیدا کند باید حوزه دیدشان را افزایش دهند تا بتوانند به سرعت تصمیم گیری نمایند.

این مهارت علاوه بر اینکه می تواند سرعت شما را تا خد زیادی افزایش دهد، به درک مطلب شما و یادگیری نیز کمک فروانی می کند.

تندخوانی فقط برای دانشجویان و دانش آموزان، مهارتی ضروری نیست، بلکه برای تمامی افراد لازم است.دوره تقویت حافظه

 بهترین دوره تقویت حافظه

بهترین دوره تقویت حافظه

افرادی زیادی  در دیده اید که به علت های مختلف دچار فراموشی می شوند و اطلاعات را به سرعت زیادی از یاد می برند. دوره تقویت حافظه یکی از دوره های جامع و ارزشمند و برای کسانی است  که می خواهند حافظه خودشان را تا حد بسیار زیادی تقویت کنند.

در این دوره شما با راهکار هایی که برای تقویت حافظه خودتان نیازمند هستید آشنا می شوید و می توانید از صد در صد مغزتان استفاده کنید. این دوره هم بصورت آنلاین و هم بوصت آفلاین برای شما ارائه می شود.

مدرس این دوره نگار شریعت نیا مدرش تندانی و تقویت حافظه می باشد که در این مسیر کمک فراوانی به شما می کند.روش های کندخوانی

با این مدرس با یاد دادن روش های تندخوانی و تقویت حافظه به شما کمک می کند تا به یک فرد تندخوان تبدیل شوید و بتوانید کتاب هایتان را به درست ترین شکل ممکن مطالعه نمایید. این انتخاب ما است که چه مهارت هایی را یاد بگیرید و با آموزش ندیدن شما  نمی توانیددر مسیر رشد و پیشرفت قرار داشته باشید و به اهداف خودتان برسید.

در دوره تقویت حافظه، نگار شریعت نیا متخصص مهارت های  مطالعه و یادگیری، تمام تکنیک ها و تمرینات موجود را برای افزایش حافظه شما و یادگیری روش های مطالعه به شما می گوید. آموزش های این دوره بگونه است که شما بلافاصله  بعد از دوره  قادر به انجام دادن آن ها خواهید بود و تاثبر تمرینات آن را روی خودتان و حافظه تان حس خواهید کرد.

تمامی دوره های سایت ما گارانتی باز گشت وجه دارد و شما می توانید بدون هیچگونه تردید و ریسکی این دوره را تهیه کنید و در صورت ناراضی بودن، کل مبلغ دوره به شما بازگردانده می شود و هیچگونه سوالی از نارضایتی شما از این دوره پرشیده نمی شود.

سرفصل های دوره تقویت حافظه

 

blank

دردنیای امروزی کسانی که آموزش می بینند از بقیه افراد جدا هستند و یادگیری بزرگترین سلاح برای هر فردی می باشد. شما باید یاد بگیرید که از حافظه خودتان به بهترین شکل استفاده کنید. این دوره هم به صورت آنلاین و هم بصورت آفلاین برای شما طراحی شده است و شما می توانید در این دوره شرکت کنید تا از صد در صد مغز خودتان استفاده کنید. رفع کندخوانی

دوره تقویت حافظه

 

 

سر فصل هایی که د راین دوره ارائه می شود شامل :

 • تمرکز
 • تصویر سازی
 • آشنا شدن با بازی های مختلف
 • استفاده از روش های نوین برای تقویت حافظه
 • اصل ارتباطات
 • نقشه ذهنی
 • تندخوانی
 • به خاطر سازی اعداد
 • تغذیه ئ حافظه
 • به خاطر سپردن مطالب  کتاب و دوره
 • بهانه هایی که برای شرکت نکردن در این دوره می آورید
 • این دوره خیلی گرونه
 • دیگه از ما گذشته
 • می تونم پویشو بدم لباس بخرم
 • میتونم باهاش برم رستوران
 • این ماه پول این دوره رو ندارم
 • مگه ـآموزش تاثیری دارد
 • و هزاران بهانه دیگر

دوره تقویت حافظه

مدرس این دوره ارزشمند، نگار شریعت نیا است که با روش های مطالعه و تندخوانی، طراح و موسس دوره ها و کارگاه های تندخوانی و تقویت حافظه و تقویت ذهن به شیوه های جدید می باشد.

 

ممنون از اینکه حریف بهانه هات شدی و میخوای روی خودت سرمایه گذاری کنی.

امیدوارم  این آموزش خیلی فراتر از یک دوره غیر حضوری تندخوانی  و تقویت حافظه  باشد.

من در این دوره ارزشمند و مهم خیلی فراتر از این محتوا رو برات در نظر گرفتم، فقط کافیه اقدام کنی و تمامی تمرینات این دوره را به طور مستمر انجام بدی.

بدون اولین قدم برای  رسیدن به رویاهات تندخوانی کتاب خوندنه

پس بریم واسه مثبت بی نهارت شدن شما

شما تا پایان این دوره، می توانید مطالعه خود را متحول سازید.

دوره تقویت حافظه

yun

b2n

Memory boost course