دلایل کندخوانی

 

دلایل کندخوانی می شود که دانش آموزان هنگام درس خواندن دچار مشکل در درس خواندن و کاهش سرعت یادگیری دانش آموزان می شود. اگر به عنوان یک دانش آموز و  دانشجو سرعت مطالعه شما پایین است، یعنی شما یک فرد کند خوان هستید و برای افزایش سرعت مطالعه و رفع کند خوانی باید دست به کار شوید.

دلایل کندخوانی می تواند متعدد باشد و درس خواهن دن شما را تحت تاثیر قرار دهد. خیلی از افراد به دلیل عدم تمرکزی که دارند نمی تواننند مطالب درسی خودشان را با سرعت بالا مطالعه کنند.

روش های مطالعاتی اشتباه می تواند باعث کندخوانی شود و درس خواندن ما را تحت تاثیر قرار دهد. بعضی از دانش آموزان نیز وسواس مطالعاتی دارند و با وسواس زیادی مطالعه می کنند و همین مورد یکی از دلایل اصلی کندخوانی محسوب می شود. اینکه بیشتر دانش آموزان و دانشجویان شب امتحانی هستند و با استرس زیادی درس هایشان را مطالعه می کنند باعث می شود سرعت مطالعه آن ها تا حد بسیار زیادی پایین بیاید.

یکی راه هاییی که ما می توانیم سرعت مطالعه خودمان را افزایش دهیم، یادگیری مهارت تندخوانی است. مهارت تندخوانی به ما کمک می کند که تا حد بسیار زیادی، سرعت مطالعه ما افزایش پیدا کند و ما  کندخوانی را کنار بگذاریم.

یکی از دلایل کند خوانی این است که بسیاری از افراد برای مطالعه کردن، به کمیت یا کیفیت توجه زیادی دارند و هیچگاه بین کمیت و کیفیت تعادلی ایجاد نمی کنند. برای ایجاد تعادل بین کیفیت و کمیت مطالعه، نباید استرس تمام شدن مطالب و کتاب را داشته باشید. مهارت تندخوانی

در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با وسواسی به نام کندخوانی و دلایل کندخوانی آشهنا شوید و با یادگیری مهارت تندخوانی  به یک فرد تندخوان تبدیل شوید.

دلایل کندخوانی

وسواس کندخوانی

 

وسواس کندخوانی

 

اخطار! این مقاله ای که در حال مطالعه کردن آن هستید، یک مقاله رایگان می باشد که با خواندن آن می توانید در مسیر رشد قرار بگیرید.

یکی از مشکلات عمده ای که بیشتر دانش آموزان و دانشجویان دارند، این است که بسیاری از آن ها  با اینکه تمامی کتاب را مطالعه می کنند، اما خیلی از مطالب را به فراموشی می سپارند و فراموش می کنند.

بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان با وسواس مطالعاتی همراه هستند. برای مثال هنگام درس خواندن و کتاب خواندن به عقب بر می گردنند و دچار وسواس می شوند.برای رفع فراموشی، مرور کردن و خلاصه برداری را باید در برنامه مطالعاتی خودتا اضافه کنید.

بر اسا س ساختاری که حافظه ما دارد، شما مطالب را به هیچ عنوان فراموش نمی کنید، بلکه امکان بازیابی مطالب برای شما وجود ندارد و خیلی از افراد نمی توانند مطالبی را که خوانده اند را بازیابی کنند.

برای اینکه مطالب از یاد ما نرود و همچنین بتوانیم در مواقعی که می خواهیم مطالب و اطلاعات را بازیابی کنیم، نیازمند به یک برنامه مرور مستمر هستیم. برای مثال زدن تست می تواند تاثیز زیادی روی مرور و بازیابی مطالب ما داشته باشد.

برای مرور کردن درس ها و  بازیابی آن ها نیازمند به یک برنامه مرور هستید. زمان مرور شما در هر فاصله زمانی مهمه و باید برای هر درسی  یکی برنامه مرور مجزا داشته باشید. زمانی که برای اولین بار مرور

می کنید، ممکن است 70 دصد از مطالب را فراموش کنید و خیلی از مطالب را به یاد نیاورید. شما باید قبل از اینکه بخواهید مرور قبل از آزمون وامتحانی را انجام دهید، باید در طول دو هفته با مطالبی که سه روز اول  خوانده اید را تست دوره ای بزنید تا سر امتحان و آزمون مطالب برای شما بازیابی شود. کتاب تندخوانی

علت کندخوانی دانش آموزان

 

علت کندخوانی دانش آموزان

 

دلایل کندخوانی می تواند بر اثر چیز های زیادی برای دانش آموزان باشد و  درس خواندن و روند تحصیلی آن ها را تحت تاثیر قرار بدهد.

خیلی از دانش آموزان زمان زیادی را صرف درس خواندن می کنند ولی نمی توانند خروجی خوبی را  از آن درس خواند در آزمون های مختلف و امتحان ها بگیرند.

یکی از دلیل اصلی که باعث می شود دانش آموزان کندخوان باشند؛ این این است که آن ها از ابتدا که وارد مدرسه شده اند، روش های مطالعاتی صحیح به آن ها آموزش داده نشده است. به هیمن علت مهم ما به آن ها حق می دهیم که کندخوان باشند و سرعت مطالعه پایینی داشته باشند.

اهمیت تندخوانی

  • کلمه خوانی

یکی از مشکلات دانش آموزان این است که هنگام مطالعه حروف خوانی می کنند و نمی توانند یک جمله را به طور کامل مطالعه کنند. برای اینکه سرعت مطالعه ما  بالاتر برود، باید عبارت خوانی کنیم . زاویه دید خودمان را افزایش دهیم. افراد تندخوان می توانند می توانند  هر عبارت را بصورت یکجا  بخوانند ولی افراد کندخوان  نمی توانند بصورت عبارت مطالب را بخوانند. افراد کند خوان با سرعت بسیار پایینی، بصورت کلمه کلمه می خوانند.دلایل کندخوانی

  • بلندخوانی

یکی از دلایل کندخوانی  این است که بسیاری از دانش آموزان از روی ناآگاهی، مطالب کتاب را بصورت بلند بلند مطالعه می کنند و این باعث کاهش سرعت مطالعه می شود. زمانی که دانش آموز  هر کلمه ای را که می خواند، آن را  به زبان می آورد، سرعت مطالعه آنها بسیار پایین تر از حد عادی می آید. یکی از تمرین هایی که باعث می شود، عادت بلندخوانی را کنار بگذارید، استفاده از تکنیک خودکار است.

یک خودکار بردارید و بین دندان هایتان قرار دهید، زمانی که در حال خواندن کتاب یا مطالب هستید، بلندخوانی را با استفاده از همان خودکار انجام دهید. با این وجود بلند خوانی برای شما بسیار سخت می شود و شما کم کم، بلندخوانی را کنار می گذارید.دلایل کندخوانی

  • برگشت چشمی

یکی دیگر از دلایلی کندخوانی، برگشت چشمی است. برگشت چشمی به این معناست که مدام شما هنگام مطالعه کردن به عقب بر گردید. برای مثال شما به وسط صفحه رسیده اید و بجای ادامه دادن به عقب بر می گردید. ممکن است برگشت چشم در مقیاس کوچکتر نیز اتفاق بیفتد. افزایش تمرکز

  • سرگردانی بین خطوط

سرگردانی بین خطوط نیز یکی از دلایل کندخوانی محسوب می شود شما  در هنگام مطالعه کردن، ممکن است بین خطوط سردرگم شوید  و مجبور شوید هنگام مطالعه، چند بار به عقب برگردید و این موضوع باعث می شود وقت زیادی از شما تلف شود و ساعات زیادی را صرف مطالعه کردن بپردازید.

در واقع ساعت های مطالعاتی بسیار زیاد باعث می شود کیفیت مطالعاتی شما پایین بیاید. شما می توانید از یک خودکار و نشانگر برای گم نکردن خط ها استفاده کنید تا در بین خطوط، دچار سرگردانی نشوید.دلایل کندخوانی

  • وسواس مطالعاتی

وسواس مطالعاتی

 

یکی از دلایل کندخوانی که بسیاری از دانش آموزان با آن سر و کار دارند، وسواس مطالعاتی است. دانش آموزان زمان زیادی را صرف موضوع مباحث و  و یادگیری موضوعات غیر ضروری می کنند.

وسواس مطالعاتی زمانی اتفاق می افتد که دانش آموزان حین مطالعه کردن کتاب و مطالب درسی، برای اطمینان و یادگیری مطالب بهتر، به صفحات و مطالب قلبی بر می گردند. به عقب برگشتن و وسواس مطالعاتی باعث می شود سرعت مطالعه شما تا حد بسیار زیادی ایین بیاید.

تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد

 

  • نداشتن برنامه ریزی مناسب

یکی از مهم ترین دلایلی کندخوانی، نداشتن برنامه ریزی مناسب برای مطالعه کردن است. زمانی که شما برنامه ریزی مناسبی نداشته باشید، نمی توانید با تمرکز بالا و با کیفیت، مطالعه داشته باشید. مطالعه کردن بخش مهمی  از  موفقیت تحصیلی است که  برنامه ریزی درسی باعث ایجاد آرامش  در درون شما می شود و مطالعه از روی برنامه موجب نظم و تعادل در تمامی درس های شما می شود.دلایل کندخوانی

 داشتن برنامه مناسب برای مطالعه باعث می شود تمرکز شما هنگام مطالعه کردن بالا برود و شما راحت تر مطالعه کنید.

راه حل برای کندخوانی

 

راه حل برای کندخوانی

 

برای اینکه کندخوانی را کنار بگذارید، یکی از راهکار های مفید یادگیری مهارت تندخوانی می باشد. تندخوانی یکی از مهارت های پر اهمیت و مهم برای یادگیری است که به شما کمک می کند در زمان خودتان صرفه جویی کنید.

با تندخوانی سرعت مطالعه شما بالا می رود و درک مطلب شما نیز به همان اندازه مرور زمان زیاد  و زیادتر می شود.

با شرکت کردن در دوره تندخوانی شما به یک فرد تندخوان و حرفه ای در کتاب خواندن تبدیل می شوید و می توانید کتاب های قطور را در کمترین زمان ممکن مطالعه کنید. خیلی از افرادی را می شناسم که به دلیل کسل کننده بودن کتاب خواندن، کتابخوانی را کنار گذاشته اند و  نخواندن کتاب های مختلف، جلوی پیشرفت آن ها را گرفته است.دلایل کندخوانی

حالا که متوجه شده ایم، تندخوانی چیست، باید بررسی کینم که چرا باید تندخوانی را یاد بگیریم و این روش موثر و مفید را پیاده سازی کنیم؟

طبق آمار بدست آمده سرعت مطالعه هر فرد در ایران بین 150 تا 200 کلمه در دقیقه است. این در حالی است که در کشور هایی مانند چین، این  سرعت مطالعه 2 الی 3 برابر در دقیقه است. یادگیری تندخوانی  به شما کمک می کند تا با  اسکلت متن آشنا شوید و برای یادگیری عمیق تر مطالب، آن دانسته هاد تبدیل به رفتار های  شما شوند.دلایل کندخوانی

 

اگر دوست دارید به یک فرد تندخوان تبدیل شوید و بتوانید کتاب هایتان را در کمترین زمان ممکن بخوانید، به شما پیشنهاد می کنم در دوره سرم تندخوانی و تقویت حافظه شرکت کنید.

دلایل کندخوانی

b2n

yun

Reasons for slow reading