تندخوانی

تصور کنید با یادگیری تند خوانی از هر لحظه مطالعه لذت ببرید!

سرانجام، راهی سریع برای مطالعه پیدا شد!

سلام به شما دوستان عزیزی که برای  رشدتان ارزش قائل هستید و شروع به خواندن مقاله ارزشمند تندخوانی کرده اید.

خیلی از افراد زمانی که اسم تندخوانی به گوششان می خورد، به اشتباه فکر می کنند تندخوانی یعنی تندتر خواندن کلمات، بدون یادگیری.

تندخوانی یکی از مباحث شیرین و جذابی است که بسیاری از افراد با یادگیری این مهارت ارزشمند، زندگی آن ها در حوزه یادگیری و تقویت حافظه به صورت کلی تغییر می کند.

یکی از سوال هایی که برای افراد وجود دارد، این است که چرا  این مهارت به همراه تقویت حافظه می آید؟

 تندخوانی و تقویت حافظه رابطه جدانشدنی با یکدیگر دارند.

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با مهارت ارزشمند تندخوانی و تقویت حافظه همراه شوید.

همه افراد می توانند به یک فرد تندخوان تبدیل شوند، زیرا مغز می تواند در موقع مطالعه، عبارت ها و کلمات را به خوبی پردازش می کنند.

مهارت تندخوانی و تقویت حافظه در بسیاری از ششغل ها تاثیرگذار است و باعث پیشرفت آن ها می شود.

افراد با بکارگیری روش های  تندخوانی و تقویت خافظه می توانند به یک فرد تندخوان تبدیل شوند.

فواید تندخوانی به معنای تند تند خواندن، بدون درک مطلب نیست. این مهارت در کنار مرور به شما کمک می کند تا درک مطلب خوبی را از مطالعه کردن داشته باشید.

تندخوانی چیه؟

 

تندخوانی چیه؟

باید بگوییم که تندخوانی راهکار های علمی است که باعث می شود، سرعت مطالعه شما تا حد زیادی افزایش پیدا کند و سرعت مطالعه شما تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند.

تمامی افراد به اشتباه تصور می کنند که هر چه آهسته و کندتر  مطالعه می شود، اندوخته ذهنی و درک مطالب شما به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند.

این مهارت به این معنا نیست که درک مطلب شما کاهش پیدا می کند. با مهارت تندخوانی و تقویت حافظه سرعت یادگیری شما به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند و می توانید سرعت مطالعه خودتان را به طور چشمگیری افزایش دهید.

در جنگ جهانی دوم، خلبان ها به دلیل دید کم و سرعت بسیار بالای هواپیما، نمی توانستند از خودشاهن در مقابل دشمن دفاع کنند و شکست می خوردند. دانشمندان برای رفع این مشکل، تحقیق کردند و متوجه شدند که خلبان ها دبرای اینکه بتوانند حوزه دیدشان افزایش پیدا کند باید حوزه دیدشان را افزایش دهند تا بتوانند به سرعت تصمیم گیری نمایند.

دانشمندان برای خلبان های نظامی، دستگاهی را تولید کردند به نام ( تاکیستوسکوپ )

این دستگاه یک تمرین روتیم و بصورت دائمی برای افزایش حوزه دید خلبان های نظامی بود. این دستگاه به این گونه بود که در ابتدا هواپیما های دشمن را به صورت بزرگ نشان می داد و خلبان ها باید این هواپیما ها را دنبال می کردند و رفته رفته این تصاویر کوچک تر می شد و مکث بین نمایش آن ها نیز کمتر می شد و خلبان ها باید هواپیما ها را دنبال می کردند.

هنر تندخوانی این است که در کنار افزایش سرعت مطالعه، تعداد تکرارها و مرورهای شما نیز کاهش پیدا کند.

این مهارت برای تمامی افراد و در تمامی شغل های مختلف، ضروری است.

تندخوانی مهارتی ضروری!

کتاب ها می توانند زندگی ما انسان ها را تغییر بدهند. پس ما نیاز به خواندن کتاب های جدید در تمامی مراحل زندگی خودمان داریم.

 تندخوانی یکی از مهارت های ضروری است و یادگیری آن الزامی است.

برای اینکه بخواهیم شروع به تغییر کنیم چه در شغل و چه در زندگی شخصی خودمان، چه در محیط های علمی و دانشگاهی، نیاز داریم تا کتاب های را باز کنیم و شروع به مطالعه کنیم.

پس تندخوانی یک مهارت ضروریه!

سرانه کتابخوانی در کشور ما یکی از شاخص های رشد فردی است. آموزش و کتابخوانی با یکدیگر  ارتباط مستقیم دارند.

خیلی از افراد تصور می کنند یکی از مزیت های اصلی تندخوانی، سرعت است.

این مهارت  علاوه بر اینکه می تواند سرعت شما را تا خد زیادی افزایش دهد، به درک مطلب شما و یادگیری نیز کمک فروانی می کند.

تندخوانی فقط برای دانشجویان و دانش آموزان، مهارتی ضروری نیست، بلکه برای تمامی افراد لازم است، زیرا تمامی افراد به  مطالعه کردن در تمامی کراحل زندگی نیازمند هستند.

 تندخوانی به شما کمک می کند تا تعداد کتاب های زیادی را در زمان کمتر مطالعه کنید.

چرا تندخوانی؟

 

چرا تندخوانی؟

بسیاری از افراد بر این باور و عقیده هستند که مهارت تندخوانی تاثیری روی سرعت مطالعه و درک مطالب آن ها ندارد.

 

این مهارت مانند سایر مهارت های دیگر توسعه فردی است که برای تمامی افراد در تمامی شغل ها الزامی می باشد. برای یادگیری مهارت تندخوانی باید درکلاس های  این دوره تندخوانی شرکت کنید و در کنار شرکت کردن در دروه تندخوانی به طور مستمر تمرین کنید. با تمرین منظم  و پشتکار خودتان، این مهارت را یاد می گیریدو

تندخوانی  مانند اعتماد به نفس و دیگر مهارت های مهم توسعه فردی، پر اهمیت است.  شما فرض کنید برای افزایش و تقویت اعتماد به نفس می خواهید کتاب بخوانیدو زمانی که شما مهارت این مهارت را بلد باشید، می توانید با تمرکز بالا و درک مطلب بالا، کتاب های اعتماد به نفس بیشتری را در زمان کمتر مطالعه کنید.

یکی از معایب اصلی تندخوان بودن این است که شما در هنگامی که به آرامی مطالعه می کنید، تمرکز لازم و کافی را ندارید. و حواس و تمرکز شما دائما  پرت می شود و مطالب به خوبی در ذهن شما جا نمی افتد.

با این مهارت ما اطلاعات را با سرعت بسیار زیادی وارد مغز خودمان می کنیم و مغز این اطلاعات را با  یک ظرفیت خاص پردازش می کند. شما با تندخوانی تمرکز بسیار بالایی دارید، اگر در دفعات اول  مطالعه کردن کتابی، تمام اطلاعات را نفهمیدید، این درک مطلب با کمک مرور به صورت مستمر و پیوسته حل می شود.

تغییر کردن برای تمامی افراد سخت و دشوار است. ولی همین تغییر کردن باعث می شود ما با چالش های جدیدی از زندگی روبه رو شویم و بعد از آن در مسیر رشد و پیشرفت قدم می گذاریم.

 تندخوانی همانند اعتماد به نفس، کلید اصلی موفقیت محسوب می شود. تمامی افراد موفق در دنیا اهل مطالعه کردن هستند.

آیا تندخوانی واقعیت دارد؟

 

آیا تندخوانی واقعیت دارد؟

آیا بنظر شما مطالعه سریع اشکالی دارد؟

واقعیت این است که تندخوانی مهارتی است که تنها تعداد کمی از افراد در آن تخصص دارند. خیلی از افراد تصور می کنند تندخوانی مهارتی است که واقعیت ندارد و هیچگاه امکان ندارد که شما تعداد زیادی از کلمات را در مدت زمان بسیار کم مطالعه کنید.

افرادی که در این مهارت تخصص دارند، می توانند بین 1000 تا 2000 کلمه را در دقیقه بخوانند.

زمانی که شما میزان زیادی از زمان خودتان را صرف فکر کردن راجب چیزهای مختلف زندگی می کنید، بسیاری از افراد موفق در حال مطالعه کردن کتاب های مختلف هستند. وقتی شما به تعداد زیادی از کلمات خیره می شوید، به طور حدودی 25/0 ثانیه طول می کشد.

زمانی که شما چشمان خودتان را از کلمه ای به کلمه دیگری می برید، حرکت سریع نام دارد. و این حرکت سریع به طور میانگین، بین 10/0 ثانیه طول می کشد. اینکه شما روی کلمه ای مکث می کنید و میانگین 50/0 طول می کشد. تمامی این روند خواندن باعث می شود بین 200 تا 400 کلمه را در دقیقه بخوانید.

تعداد بسیاری از کندخوان ها وقتی کلمه ای را می خوانند، آن کلمه را به آهستگی تکرار می کنند. همین تکرار کردن باعث می شود که مطالعه ما به آرامی انجام شوند.

در حالی که افرادد تندخوان این بخش را حذف می کنند و سرعت خواندن آن ها به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند.

در تندخوانی خواندن 1000 کلمه بر دقیقه امکان پذیر است. در تندخوانی شما بسیاری از مطالب را متوجه نخواهید شد. در دوره این مهارت علاوه بر اینکه سرعت مطالعه، درک مطلب شما نیز به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند.

در دوره تندخوانی با ارائه تمرین های مهم و موثر، شما موفق می شوید تا به یک فرد تندخوان تبدیل شوید و زندگی خودتان را متحول سازید.

افزایش تمرکز

تاریخچه تندخوانی

خانم اوین وود یک معلم در دهه 1950 بود. این معلم به عنوان اولین بیانگذار تندخوانی شناخته شده است.

برای اوین وود (Evelyn wood) سوال پیش آمده بود که چرا بسیاری از افراد سرعت مطالعه بالایی دارند؟ از همینجا فعالیت او آغاز شد و سعی کرد در ابتدا سرعت مطالعه خودش را بالا ببرد.

در سال 1958 خیلی اتفاقی به این پی برد که چرا وقتی هنگام مطالعه، انگشتش را زیر  مطالب می گذارد، سرعت او افزایش پیدا می کند؟

در تندخوانی انگشت بردن به زیر خطوط هنگام مطالعه، خط بری نام دارد. که یکی از تکنیک های مهم در تندخوانی است. بعد از این، تحقیقات زیادی را در خصوص تندخوانی  انجام، و به نتیجه رساند.

این فرد در سال 1960 این تکنیک و مهارت را به نام خودش ثبت کرد.

امروزه بسیاری از مدرسین و افراد موفق این ایده را پیاده سازی و به افراد مختلف پیشنهاد می دهند.

امروزه بسیاری از افراد تندخوانی را با نام اوین وود می شناسند ولی  کمی قبل تر از این خانم معلم، کسی بنام مورتیمر ادلر در یکی از کتاب های خودش، از اینکه چگونه با روش های مختلف و یادگیری بهتر کتاب بخوانیم، تندخوانی را به افراد آموزش داده است.

ادلر در کتاب خودش به دو موضوع اساسی که با آن افراد می توانند با سرعت بالا و با کیفیت مطالعه کنند، اشاره کرده است.

ادلر بر این موضوع تاکید داشته است که هنگام مطالعه کردن کتابی، بهتر است با نویسنده کتاب همراه شویم و نویسنده را مورد قضاوت قرار ندهیم.

فردی مانند تونی بوزان یکی از افرادی است که  در گسترش تندخوانی نقشی موثر داشته است. او با  اختراع روش نقشه خوانی یا همان ( maind map) به افراد کمک کرد تا مطالعه ذهنی سیستماتیک داشته باشند.

روش تندخوانی برای کنکور

 

روش تندخوانی برای کنکور

آیا می توانید کنکور را با موفقیت بگذرانید؟

چگونه در زمان کمی که برای کنکور داریم، نتیجه و رشته دلخواه خودمان را بدست آوریم؟

آیا مطالعه برای کنکور شما را ناامید ساخته است؟ ما راه حلی بهتر داریم!

یکی از مشکلاتی که برای کنکوری ها وجود دارد، این است که بسیاری از کنکوری ها با حجم بالایی از کتاب های درسی روبه رو هستند. و حجم بالایی از کتاب و مطالب را باید برای کنکور مطالعه کنند.

برای رسیدن به موفقیت در کنکور با وجود حجم بالایی از مطالب، باید راهی ساده و کاربردی پیدا کنید.

یکی از بهترین موراد برای کنکوری های عزیز، صرفه جویی و ذخیره زمان است. در سال کنکحور، کنکوری ها با حجم بسیار بالایی از درس ها و کتاب مواجه می شوند و این یکی از اساسی ترین مشکل ها برای کنکوری های عزیز است.

می توانیم بگوییم یکی از بهترین کار ها برای نتیجه گیری بهتر در سال کنکور، یادگیری مهارت ارزشمند تندخوانی است.

شاید برای کنکوری های عزیز این سوال پیش بیاید که الان که به جمع بندی نرسیده ایم، زمان بادگیری تندخوانی نیست و برای یادگیری مهارت تندخوانی کنکور بسیار زود است.

یک کنکوری موفقی که می خواهد نتیجه دلخواه خودش را در کنکور  بدست بیاورد باید با یادگیری مهارت تندخوانی، تمرکز خودش را بالاببرد و زمان خودش را تا حد بسیاری بالایی ذخیره کند.

بسیاری از کنکوری ها برای درس خواندن انگیزه کافی و لازم را ندارد به همین دلیل نمی توانند برای مطالعه تمرکز کنند و هیمن مورد باعث می شود زمان زیادی از آن ها گرفته شود. با تندخوانی تمرکز شما بصورت چشمگیری افزایش پیدا می کند.حتی خودتان نیز باور نمی کنید.

اگر شما تمامی مطالب درسی را نیز داشته باشید، اما برای آن ها برنامه مرور نداشته باشید، در تندخوانی برای امتحان کنکور شکست می خورید.

اصلا نگران نباشید و در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با دوره ارزشمند تندخوانی آشنا شوید.

سرانجام، تندخوانی راهی سریع است برای کنکوری ها.

دوره تندخوانی

 

دوره تندخوانی

شک ندارم شما به عنوان یک فرد حرفه ای  این قدر زمان، انرژی و هزینه را این دوره اختصاص می دهید تا یک نتیجه خاص و شگفت انگیز بگیرید.

 اهمیت تندخوانی برای تمامی افراد کتابخوان است.

یادتان باشد بعد از  ثبت نام در این دوره باید به خودتان این تعهد را بدهید که تمارین را به درستی و به صورت مستمر انجام دهید.

بعد از ثبت نام در این دوره، برای شما نیاز است که زمانی مشخصی را به صورت روزانه انتخاب کنیم. برای مثال می توانید روزانه بین 30 تا 45 دقیقه زمان خودتان را به انجام این تمارین احتصاص دهید.

زمانی که شما در این دوره شرکت می کنید دیگر نباید بهانه هایی مانند اینکه ما وقت نداریم کتاب بخونیم، من چشم درد و سر درد می گیرم موقع کتاب خواندن، کلی کتاب نخونده و نیمه کاره دارم و اینکه من نمیتونم کنکور قبول شم چون باهوش نیستم و هزاران بهانه ی دیگر را بیاورید.

شما وقتی در این دوره شرکت می کنید یعنی به خودتان و توانایی هایی که دارید ایمان و باور قلبی دارید که همه چیز با آموزش دیدن  امکان پذیره و شما می توانید در هر مهارت و کاری بهترین خودتان باشید و پیشرفت کنید، اما نکته اصلی که وجود دارد این است که شنا باید خودتان بخواهید و اقدام به رشد یادگیری انجام دهیدو

من نگار شریعت نیا، مدرس مهارت های تند خوانی و تقویت حافظه در این مسیر به شما قول میدهم همه تلاش خودم را انجام دهم تا در این مسیر،راحت تر و سریع تر طی کنید. فقط کافیه خودتان بخواهید و تمامی تلاش خودتان را برای رشد و یادگیری انجام  دهید.

درباره مدرس این دوره

 

درباره مدرس این دوره

من  نگار شریعت نیا مدرس مهارت های تندخوانی و توسعه فردی تمامی تلاش خودم را کرده ام تا دوره ای طراحی کنم که علاوه بر ایران در جهان هم نمونه ای نداشته باشد.

خوشحالم که خدا یاری کرد و تونستم آموزش هایی حتی در سطح جهانی  هم برای این موضوع  ببینم تا بتونم بهترین و بی نظیر ترین دوره تندخوانی را به شما ارئه دهم.

در کل جهان و ایران همه افراد تندخوانی را به نام یک فرد می شناسند. این فرد تونی بوزان (Tony Buzan ) است که یکی از نویسنده های بزرگ در زمینه های کتاب های عمومی، خلاقیت، یدگیری، تندخوانی و سایر مهارت های  توسعه فردی است.

یکی از داستان های جالبی که درباره تونی بوزان وجود دارد، این است که، تونی بوزان از یک کتابدار درخواست کتابی راجب عملکرد و کتابدار  کتاب هایی راجب علم پزشکی را به او نشان می دهد تونی بوزان به مسئول کتابخانه توضیح می دهد که منظور او چه کتابی است و کتابدار به او می گوید که چنین کتابی در کتابخانه وجود ندارد.

تونی بوزان از این مسئله بسیار تعجب می کند که هیچ کتابی در زمینه عملکرد مغز و  راه های تقویت  و افزایش تمرکز وجود ندارد به دلیل همین موضوع تصمیم گرفت تا تصمیماتی  را درباره تقویت ذهن  شروع کند.

شما با یادگیری و داشتن ابزار های تندخوانی و کشیدن نقشه ذهنی، می توانید زندگی خودتان را متحول کنید.

محصول دوره تندخوانی در یک نگاه :

  • مدرس : نگار شریعت نیا
  • محتواتی آموزشی : تندخوانی و تقویت حافظه
  • محل برگزاری : هرجای دنیا که دوست داشته باشید می توانید با موبایل و هر وسیله دیگری این دوره را بصورت غیر حضوری تماشا کنید
  • مبلغ سرمایه گذاری : با احترام  هزینه این محصوا ازشمند را می توانید ازدر قسمت سایت ما مشاهده کنید

سر فصل های دوره تند خوانی

 

سر فصل های دوره تند خوانی

برخی از سر فصل های اسن محصول بصورت زیر است :

آموزش روش صحیح مطالعه به روش تندخوانی

بهترین تکنیک تندخوانی با شما تمرین می شود تا در کمترین زمان، بیشترین سرعت مطالعه را داشته باشید.

  • تکنیک های تندخوانی

افزایش چشمگیر سرعت مطالعه شما

  • تمرکز

از آنجایی که بسیاری از افراد زمان مطالعه خوبی ندارند، ولی همیشه نگران این موضوع هستند که هنگام مطالعه نمی توانند تمرکز کنند و حواسشان جمع نیست، یکی از مهم ترین مهارت  های مطالعاتی یعنی تمرکز در این دوره به شما آموزش داده می شود.

  • نقشه ذهنی ( Mind Map)

در یکی از بخش ها، بهترین و حدید ترین ابزار برای مرور مطالب، یعنی نقشه ذهنی  به صورت مفصل به شما آموزش داده می شود.

روش نقشه ذهنی یکی از  قوی ترین روش های  نت برداری محسوب می شود.

  • معرفی نرم افزار ها

در بسیاری از کارگاه های تندخوانی، افراد در طول برگزاری کارگاه شاهد رشد سرعت مطالعه خودشان هستند، ولی در اتمام کارگاه دوباره سرعت آنها کم می شود.

از این رو برای شما نرم افزار هایی پیش بینی کرده ایم تا  این افزایش سرعت بعد از کارگاه نیز ادامه داشته باشد.

  • شخصیت شناسی به روش MBTI

در آخرین جلسه دوره خواص تندخوانی، از آنجا که بسیاری از افراد برخی از عادت های مطالعاتی و برنامه ریزی خود را به خاطر تیپ شخصیتی شان دارا هستند و متاسفانه به آن آگاهی ندارد، شخصیت شناسی به روش  MBTI به شما آموزش داده می شود تا بهترین شیوه مطالعاتی و برنامه ریزی شخصی تان را بیابید.

  • تقویت حافظه و هوش

آموزش بهترین روش های تقویت و حافظه از طریق بازی های حافظه به شما عزیزان

چگونه بدون نگرانی خرید کنیم؟

 

چگونه بدون نگرانی خرید کنیم؟

ما در کنار شما دوستان عزیزی هستیم که برای رشد خودتان ارزش قائلید

ما بقدری به محصول دوره تندخوانی و تقویت حافظه مطمئن هستیم  که گارانتی بازگشت وجه 100% قرار داده ایم. اگر در این دوره شرکت کردید و بعد از دیدن این دوره و انجام تمرینات، به نتیجه دلخواه خودتان نرسیدید، تمام وجه این دوره بدون هیچگونه سوالی به شما بازگردانده می شود.

ما از کیفیت این محصول اطمینان کانل داریم و این ضمانت  را به شما می دهیم.

از بایت تهیه دوره تندخوانی آسوده خاطر باشید که شما بدون انجام هیچ ریسکی این دوره را تهیه می کنید.

اگر دوست دارید سرعت مطالعه، درک مطالب، تمرکز، یادگیری بیشتر و… را در مطالعه خودتان افزایش دهید و با کتاب خواندن به یک فرد موفق تبدیل شوید، پیشنهاد ما دوره تندخوانی و تقویت حافظه می باشد.

تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد

مدرس این دوره ارزشمند، نگار شریعت نیا است که با روش های مطالعه و تندخوانی، طراح و موسس دوره ها و کارگاه های تندخوانی و تقویت حافظه و تقویت ذهن به شیوه های جدید می باشد.

ممنون از اینکه حریف بهانه هات شدی و میخوای روی خودت سرمایه گذاری کنی.

امیدوارم  این آموزش خیلی فراتر از یک دوره غیر حضوری تندخوانی  و تقویت حافظه  باشد.

من در این دوره ارزشمند و مهم  خیلی فراتر از این محتوا رو برات در نظر گرفتم، فقط کافیه اقدام کنی و تمامی تمرینات این دوره را به طور مستمر انجام بدی.

بدون اولین قدم برای  رسیدن به رویاهات تندخوانی کتاب خوندنه

پس بریم واسه مثبت بی نهارت شدن شما

شما تا پایان این دوره، می توانید مطالعه خود را متحول سازید.

b2n

yun

Speed reading