تندخوانی کنکور

دانش آموزان و داوطلبان کنکور معمولا در طول مطالعه با مشکلات زیادی مواجه می شوند که ممکن است. آن هارا از مطالعه و درس خواندن دلسرد و نا امید کند .این دانش آموزان ممکن است در طول مطالعه درگیر مشکلاتی مثل حواسپرتی ، تندخوانی ، کمبود وقت، بی انگیزگی ، خستگی از مطالعه ، عدم تمرکز و….  شوند که برروی کیفیت مطالعه آن ها تاثیر مخربی دارد تندخوانی کنکور .

تندخوانی کنکور

تندخوانی برای کنکور

زمانی که شما به روش معمولی و کند مطالعه می کنید ، افکار زیادی به ذهن شما هجوم میاورد. دچار حواسپرتی می شوید ، مدام مجبورید تا به صفحات قبل برگردید ، زمان زیادی را از دست می دهید. و در نهایت مجبورید زمان بیشتری را برای مطالعه صرف کنید . این مسئله برای کنکوری ها به دلیل کمبود وقت وزیاد بودن منابع و حجم دروس ، بسیار اذیت کننده می باشد.

اما خبر خوب این است که شما می توانید با تند خوانی و روش های صحیح مطالعه ،  بدون این مشکلات به مطالعه درست و اصولی بپردازید! در واقع این مزایای روش های تندخوانی  برای کنکور می باشد! تندخوانی کنکور

آموزش تندخوانی کنکور

شما می توانید با تند خوانی به صورت متمرکز و مداوم  مطالعه کنید ، در طول مطالعه تمرکز خود را از دست ندهید. و بدون حواس پرتی به مطالعه خود ادامه دهید؛ در روش های تندخوانی شما خستگی کمتری را احساس می کنید. شما با این روش ها قادر هستید تا در مدت زمان کمتر حجم بیشتری از مطالب را مطالعه کنید. و در وقت و زمان خود صرفه جویی کنید تندخوانی کنکور .

تندخوانی برای شما کنکوری های عزیز مزایا و فواید زیادی دارد. که می تواند کمک زیادی به شما در مطالعه و درس خواندن بکند . شما با یاد گرفتن تندخوانی می توانید مسیر دشوارمطالعه برای کنکور را ،رحت تر و در مدت زمان کمتری طی کنید، وقت بیشتری برای مرور داشته باشید. برروی مطالب تسلط کامل را پیدا کنید و در آخر از بسیاری از رقبای خود جلوتر باشید و با اطمینان خاطر در جلسه کنکور حاضر شوید!

صرفه جویی در وقتافزایش سرعت مطالعه با تندخوانی کنکور

اگر شما هم کنکوری هستید و همیشه از کمبود وقت و زیاد بودن مطالب نگران هستید. تندخوانی می تواند کمک زیادی به شما کند. در واقع بزرگ ترین مزیت تند خوانی برای کنکوری ها ، صرفه جویی در وقت است تندخوانی کنکور .

اکثر دانش آموزان و کنکوری ها از داشتن وقت کافی برای مطالعه گله و شکایت دارند .ممکن است شماهم به عنوان یک کنکوری بارها با این مشکل مواجه شده باشید. و به دنبال راهی برای صرفه جویی در وقت در زمان مطالعه باشید تا بتوانید بهترین بهره را از زمان خود ببرید تندخوانی کنکور .

شما با تندخوانی می توانید حجم بیشتری از مطالب را با سرعت بیشتر بخوانید؛همچنین درک و تمرکز بیشتری نیز هنگام مطالعه داشته باشید. در واقع با انجام تمرینات تندخوانی و افزایش سرعت مطالعه می توانید.  دروس را در مدت زمان کوتاه تر با تمرکز و درک بیشتری مطالعه کنید. و همچنین این مطالب را راحت تر به خاطر بسپارید .

نگار شریعت نیا مدرس دوره های تندخوانی با بیش از 3000 دانشجو در سرتاسر کشور

شما با این کار دروقتتان صرفه جویی کرده اید. و میتوانید زمان باقی مانده را  به انجام کارهای شخصی تا اختصاص دهید. و یا حتی آ را به خواندن بیشتر و بهتر بقیه دروس اختصاص دهید تندخوانی کنکور .

جلوگیری از خستگیجلوگیری از خستگی تندخوانی کنکور

یکی از معایب مطالعه معمولی یا همان کند خوانی خستگی است . زمانی که شما در حال مطالعه معمولی هستید. و روند مطالعه شما به کندی پیش می رود. ممکن است ( تندخوانی کنکور ) که دچار خستگی روحی و جسمی شوید .

در این روش مطالعه در زمان کوتاهی چشم هایتان خسته شده ،  کم کم شروع به لم دادن میکنید. دراز می کشید و یا حتی ممکن است. هنگام مطالعه خوابتان ببرد .

یکی از راه های جلوگیری از خستگی هنگام مطالعه تند خوانی است . در تندخوانی به دلیل این که کار فیزیکی کمتری توسط چشم انجام می شود. خستگی هنگام مطالعه هم کمتر شده  در نتیجه می توانید مدت زمان بیشتری به مطالعه بپردازید و با تمرکز بیشتری مطالعه کنید تندخوانی کنکور .

تندخوانی کنکور و خستگی از مطالعه

یکی از عوامل دیگه ای که باعث خستگی شما در هنگام مطاله عادی می شود ، حواس پرتی است. ممکن است  که شما در هنگام کندخوانی و مطالعه عادی بارها وبارها دچارش  این مسئله شده باشید. این مشکل نه تنها زمان مطالعه را افزایش می دهد بلکه باعث خستگی زیاد هنگام مطالعه می شود تندخوانی کنکور .

شاید فکر کنید که جلوگیری از خستگی در هنگام مطالعه غیر ممکن باشد ، اما اینطور نیست ! شما می توانید با تند خوانی ، زمان مطالعه خود را به حداقل برسانید. و در نتیجه کمتر از مطالعه به روش عادی و کند خسته شوید تندخوانی کنکور .

کسی که سرعت مطالعه پایینی دارد  باید کار مغزی بیشتری نسبت به یک فرد تندخوان انجام دهد. زیرا باید پس از تشخیص هرکلمه معنای آن را به معنی کلمه بعدی اضافه کند. این کار انرژی بیشتری از شما میگیرد و باعث می شود تا شما زودتر خسته شوید و مطالعه را کنار بگذارید و علاقه  انگیزه خد را نسبت به مطالعه از دست بدهید.

کشیدن نقشه ذهنی به همراه معرفی بهترین ابزار های کشیدن نقشه ذهنی

سرعت مطالعه در کنکور

تند خوانی  به دلیل این که انرژی کمتری برای کار فیزیکی چشم و مغز ، از شما می گیرد و از خستگی جلوگیری می کند. باعث افزایش انگیزه شما برای مطالعه نیز می شود ( تندخوانی کنکور ) این انگیزه باعث می شود تا کمتر خستگی را نیز احساس کنید و برای مطالعه بیشتر احساس شوق و انگیزه داشته باشید . با تند خوانی این موضوع برای شما مانند یک چرخه ادامه خواهد داشت!

Concours reading speed

تقویت حافظه در تندخوانی برای کنکورتقویت حافظه تندخوانی کنکور

 

مغز ما مانند ماهیچه های دیگر بدن نیاز به ورزش و تمرین های مخصوص خود دارد. تا بتواند ورزیده تر شود و عمل کرد بهتری را ارئه دهد.

تند خوانی یکی از بهترین تمرین ها برای پرورش مغز میباشد. در هنگام انجام تمرینات تند خوانی ، بخش های مختلف مغز درگیر این فرآیند می شود. یکی از این بخش ها حافظه است. که تاثیر بسزایی در یادگیری ما دارد. در واقع می توان گف که تند خوانی تاثیر زیادی روی تقویت حافظه دارد. تندخوانی کنکور

تند خوانی و تقویت حافظه به صورت مستقیم روی یکدیگر تاثیر میگذارند .تندخوانی باعث می شود تا در به یاد آوردن مطالبی که مطالعه کردید مشکلی نداشته باشید. و بتوانید به راحتی موضوعاتی که با روش تندخوانی مطالعه کرده بودید را به یادآورید.

تاثیر تندخوانی در کنکور

تندخوانی و تقویت حافظه ، دو مهارتی هستند که باید برای به دست آوردن نتیجه بهتر ، هردو به یک اندازه پیشرفت کنند. این درحالی است که هر تغییری در هریک از آن ها ، بر روی مهارت دیگر نیز تاثیر می گذارد. ( تاثیر تندخوانی در کنکور )

شما ممکن است هنگام مطالعه معمولی ، دائم دچار حواس پرتی شوید ، به صفحات قبل برگردید ، یا احساس کنید مطالب که مطالعه کرده بودید را فراموش کرده اید. و به دنبال راهی برای تقویت حافظه خود باشید ؛ شما می توانید با تندخوانی و روش های صحیح مطالعه این مشکل را از بین ببرید. و با خیالی آسوده ، هم حافظه خود را تقویت کنید. و هم از زمانتان بیشترین بهره را ببرید.

به چه روشی می تونیم سرعت مطالعه کنکورمون را بیشتر کنیم؟

بزرگترین مشکلی که دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری با آن در گیر هستند ، کمبود وقت می باشد. معمولا دانش آموزان  به دنبال روش هایی هستند. تا بتوانند هرچه سریع تر دروس را مطالعه کنند. و نتیجه بهتری را در مدت زمان کوتاه تر به دست بیاورند. تندخوانی کنکور 

اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید و به دنبال راه حلی برای آن می گردید. تبریک میگویم ! راه حل شما اینجاست!

بهترین روش برای افزایش سرعت مطالعه کنکور ، یادگیری تندخوانی و استفاده از روش های صحیح مطالعه است. شما با یادگرفتن این روش ها می توانید سرعت مطالعه تان را به 5-6 برابر افزایش دهید فواید تندخوانی .

وقتی که شما تندخوانی می کنید.  و به صورت درست  مطالب را مرور می کنید، زمان کمتری را برای مطالعه نسبت به مطالعه معمولی صرف میکنید و می توانید باقی مانده زمانتان را به مرور دروس یا مطالعه دروس دیگر اختصاص دهید .

تند خوانی باعث می شود تا شما با تمرکز بیشتری مطالعه کنید. در نتیجه کمتر حواستان پرت موضوعات دیگر می شود. و شما علاوه بر این که می توانید سریع تر مطالب را مطالعه کنید. می توانید که مطالب را راحت تر به ذهن بسپارید و در هنگام آزمون ها این مطالب را  راحت تر به خاطر بیاورید . با این روش مطالعه دیگر نیاز نیست دروس را چندین بار مطالعه کنید. و زمان زیادی را برای این کار صرف کنید. تندخوانی کنکور

عادت های غلط در مطالعه و تندخوانی کنکورعادت های غلط در مطالعه و تندخوانی

گاهی اوقات شما با این که اصول مطالعه را رعایت می کنید ، بازهم به نتیجه دلخواهتان نمی رسید . گاهی حتی با تند خوانی کردن ، در زمان کوتاهی مطالبی را که مطالعه کردید را فراموش می کنید. موقع مطالعه تمرکزتان را از دست می دهید. یا به خاطر هر دلیل دیگری ، با تلاش هایی که انجام کرده اید به نتیجه مطلوب نمی رسید.

این مسئله دلایل مختلفی دارد ؛ اما مهم ترین دلیل آن ادامه دادن روش ها و عادت های غلطی است. که به صورت ناخودآگاه آموختیم .  در واقع ما این عادت های غلط مطالعه را به صورت ناخودآگاه از زمانی که خواندن و نوشتن را آموختیم ، یاد گرفته ایم.

متاسفانه باید بگویم که این عادت های غلط مانع  تند خوانی و مطالعه صحیح می شود. شما باید برای رسیدن به سرعت مطلوب مطالعه و همچنین داشتن یک مطالعه صحیح ، هرچه سریع تر با تمرین های مناسب ، این عادت هارا کنار بگذارید تا بتوانید به نتیجه مطلوب خود برسید . استفاده نادرست از راهنما ، خواندن با صدای بلند یا زیر لب خوانی ، برگشت خوانی، کلمه خوانی ، محدود کردن میدان دید و…. از عادت های مخربی هستند که می توانند کیفیت مطالعه شما را به پایین ترین سطح برسانند. تندخوانی کنکور

خواندن با صدای بلند و زیر لب خوانی

آیا تا به حال اتفاق افتاده است که موقع خواندن یک مطلب ، آن را با صدای بند تکرار کنید یا این که همراه با خواندن متن آن را زیر لب زمزمه کنید؟

متاسفانه این دو عادت اشتباه که بیشتر افراد درگیر آن هستند، دو عادت مخرب در زمان مطالعه است. که می تواند کیفیت مطالعه شما را تا حد زیادی کاهش دهد .

ممکن است شما فکر کنید که زمانی که متن را با صدای بلند میخوانید ، مطالب را بهتر یاد میگیرید ، اما این اشتباه است!  اینکار انرزی بیشتری از شما میگیرد و موجب خستگی جسمی شما می شود . همچنین وقتی که شما به این شیوه از مطالعه عادت کنید دیگر نمی توانید در مکان های مناسب مطالعه مانند کتابخانه یا مکان های عمومی مطالعه داشته باشید و این امکان برای شما محدود می شود.

دوره تندخوانی کنکور

زیر لب خوانی هم مانند خواندن با صدای بلند یکی از موانع بزرگ تندخوانی است . احتمالا همه ما در زمان مطالعه حداقل یک بار این کار را انجام داده ایم در صورتی که از عواقب آن خبر نداشتیم!

با مطالعه به روش زیر لب خوانی سرعت شما به شدت کاهش پیدا می کند. چرا که در این روش سرعت مطالعه شما با سرعت حرف زدنتان تطبیق پیدا می کند. این سرعت چیزی حدود 200 کلمه در دقیقه یا حتی کمتر می باشد. ( تندخوانی کنکور ) که سرعت بسیار پایینی برای مطالعه است . همچنین در این روش ممکن است که تمرکز و درکتان از مطلب بسیار پایین بیاید .

حتما به این موضوع توجه داشته باشید که مغز و نگاه برای مطالعه، نیازی به شنیدن کلمات به منظور درک معنای آن ندارد.

نگرانی از درک کم یا نفهمیدن مطلب کنکورنگرانی از درک کم یا نفهمیدن مطلب

احتمالا شما وقتی که با تند خوانی آشنا شدید، به این فکر کردید که این روش مطالعه درک شما را از مطلب کم می کند یا ممکن است. به دلیل سرعت بیشتر مطالعه نسبت به روش معمولی مطالعه یا همان کند خوانی، مطالب را نفهمید ؛ اما باید بگویم که این تصورات کاملا اشتباه است! آهسته خواندن و کند خوانی به معنای درک کردن کامل مطالب نیست!

زیرا انسان در یک نگاه توانایی استخراج شش کلمه و در هر ثانیه توانایی استخراج بیست و چهار کلمه از یک متن را دارد.

زمانی که شما به روش رایج مطالعه مطالب را می خوانید ، تمرکزتان پایین می آید ، افکار مختلف فکرتان را در گیر می کنند و موجب حواس پرتان می شود و …. این در حالی است. که شما در حین تندخوانی تقریبا با هیچ کدام از این مشکلات روبه رو نمی شوید. و به همین دلیل علاوه بر سرعت بیشتر،درکتان هم از مطلب بالاتر می رود.

تندخوانی برای کنکور

شما می توانید برای آزمودن خودتان، برای این که بفهمید یک موضوع را به وسیله تندخوانی خوب یادگرفته اید یا نه، از خودتان سوال بپرسید ، تست بزنید یا خلاصه مطالب را که خوانده اید توضیح و ارئه دهید. آن وقت است که متوجه می شوید با تندخوانی نه تنها درکتان از مطلب کم نشده. بلکه مطالب را بهتر از قبل به خاطر دارید و این موضوع نگرانی شما را از درک کم و نفهمیدن مطلب کم خواهد کرد. کافی است که فقط یک بار امتحان کنید!