تندخوانی پزشکی

اخطار! این مقاله ( تندخوانی پزشکی ) یک مقاله رایگان می شود که خواندن آن الزامی است.

مهارت تندخوانی برای تمامی پزشکان و کسانی که می خواهند آزمون پزشکی بدهند ضروری و لازم است. بسیاری از پزشکان به دلیل مشغله زیادی که دارند نمی توانند زمانی را به مطالعه کردن اختصاص بدهند و به دلیل این موضوع  بسیار مهم ( نداشتن زمان کافی ) باید مهارت تندخوانی را آموزش ببینند تا بتوانند کتاب هایشان را در زمان کم و با درک مطلب بسیار بالا مطالعه کنند.

قبول شدن در رشته پزشکی، رویای هر شخصی است که می خواهد در آزمون کنکور شرکت کند. پس هر داوطلبی برای موفق شدن در کنکور سراسری نیازمند به مهارت تندخوانی و تقویت حافظه است.

حجم کتاب های درسی و کتاب های رشته تجربی مانند زیست شناسی، بسیار زیاد و بالا است و داوطلبان نمی توانند تمامی کتاب هایشان را به اتمام برسانند و زمانی را برای مرور اختصاص دهند. چیزی که راجب آزمون مهم کنکور سراسری وجود دارد این است که داوطلبان با حجم بالای کتاب های درسی مواجه هستند و اگر تمامی کتاب ها را به اتمام برسانند و  زمانی را نیز به مرور کردن اختصاص دهند.

یکی از مشکلاتی داوطلبان کنکور دارند، این است که در مطالعه کردن، وسواس مطالعاتی دارند و کندخوان هستند و همین موضوع باعث می شود که آن ها تمرکز خودشان را ازدست بدهند و دقیقه به دقیقه به عقب برگردند  و کیفیت مطالعه آن ها پایین می آید.

یادگیری تندخوانی پزشکی به شما کمک می کند تا با انجام تمریناتو  نکاتی که مربوط به تندخوانی می شود را یاد بگیرید و در آزمون سراسری کنکور تجربی، بهترین نتیجه را بگیرید. کشیدن نقشه ذهنی

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با روش ها تندخوانی برای کنکور تجربی بیشتر آشنا شوید.تندخوانی پزشکی

آموزش تندخوانی پزشکی

 

آموزش تندخوانی پزشکی

در این مقاله می خواهیم مقدمه هایی که برای آموزش تندخوانی به آن نیاز داریم را برای شما بیاوریم  و تمریناتی بسیار هدفمند را برای یادگری بهتر شما بیاوریم  تا شما ببینید چه چیزی در دوره تندخوانی ارائه می شود. یکی از  اولین و موثر ترین مولفه های  تمرکز حافظه وحواس  تندخوانی و تقویت حافظه  برای کتاب خواندن شما بسیار روس موثر و عالی است.

اگر می خوانید تدر کتاب خواندن و پیشرفت تحصیلی شما تاثیری دو برابر و شگفت انگیز ایجاد شود، به شما پیشنهاد می شود در دوره تندخوانی و تقویت حافظه ما  شرکت کنید.تندخوانی پزشکی

شما با یادگرفتن مهارت تندخوانی می توانید تحول بزرگی در درمطلب و سرعت مطالعه خودتان اضافه کنید.

قبول شدن در پزشکی با استفاده از یادگیری تندخوانی کنکور، می توانید سرعت  خودتان را  بین 3 الی 4 برابر در کنار درک مطلب بالاافزایش دهید . اگر می خواهید در ماه های  پایانی کنکور تندخوانی ار شروع کنید و  به یک نتیجه عالی برسید، تمرین زیاد و پشتکار لازم است که شما با مهارت تندخوانی می توانید این مهارت را به  راحتی در کمترین زمان ممکن یاد بگیرید و  و در زمان مطالعه خودتان تا حد بسیار زیادی صرفه جویی کنید. تندخوانی پزشکی

قبول شدن در پزشکی و  تندخوانی با یادگیری مهارت هایی مانند جمعبندی و مرور، مطمئنا می توانید در کنکور تجربی بهترین رتبه و قبولی را بدست آورید. پس منتظر چی هستید ! اقدام به شرکت در این دور کنید.تندخوانی پزشکی

دوره سرم تندخوانی

فواید تندخوانی

انواع تکنیک های تندخوانی

انواع تکنیک های تندخوانی

 

فردی که کند خوان است و می خواهد تندخوانی را یاد بگیرد به طور متوسط در هر سطر  7 الی 10 بار توقف می کند و با یادگیری مهارت تندخوانی می تواند  به طور متوسط در هر سطر بار توقف داشته باشد و سرعت مطالعه او تا 2الی 3 برابر همراه با درک مطالب بالا افزایش پیدا کند و زمانی را برای مطالعه کردن و مرور داشته باشد.

یکی از تکنیک های ساده تندخوانی این است که  هنگام خواندن کتاب ها دستتان را زیر سطر هایی که می خوانید حرکت دهید، این کار همانند کار های بچه های دبستانی است. این کار را می توانید با استفاده از یک مداد یا  خودکار نیز انجام دهید. خط بری کردن باعث می شود تمرکز شما روی  مطالب کتاب باشد و جای دیگر پرت نشود.

اگر زاویه دید شما گسترش پیدا کند می توانید بدون مکث کردن  و به عقب برگشتن می توانید صفحه کتاب را  نگاه کنید. با این کار سرعت مطالعه شما تا 2 الی 3 برابر افزایش پیدا می کند. تندخوانی پزشکی

با یادگیری مهارت تندخوانی، یاد می گیرید که برای شروع مطالعه باید در ابتدا به سراغ پیش خوانی و تست های آن مبحث بروید تا یک پیش زمینه ای برای شما آماده شود و شروع به درس خواندن کنید.

یکی از تمرینات کاربردی و راحت برای افزایش گسترش دید شما، تمرین ستاره است، تمرین ستاره به شما کمک می کند تا دی د شما افزایش پیدا کند و در یک نگاه کردن بتوانید تمامی مطالب کتاب را نگاه کنید.

یک ستاره بزرگی را روی  کاغذ بکشید  و به دنبال کرد ن اضلاع این ستاره با چشم خودتان ، چشمانتان را قبل از مطالعه کردن گرم کنید و بعد شروع به خواندن کتاب به روش تندخوانی کنید.تندخوانی پزشکی

تندخوانی برای امتحان

اصول تندخوانی

 

اصول تندخوانی

اولین و مهم ترین تندخوانی این است  که قبل از شروع کردن مطالعه کتاب، بهتر است راجب موضوعی که می خواهیم بخوانیم اطلاعات داشته باشیم و معمولا خواندن با خواندن تست های و سوال های آن کتاب یا نگاه کردن به  پاراگراف اول و آخر باعث می شود شما یک دید مثبت و  کلی راجب مطلب آن کتاب داشته باشید.

اینکه شما قبل از مطالعه کردن این کار را انجام دهید باعث می شود تمرکز شما تا حد بسیار بالایی افزایش پیدا کند و شما هدفمند کتاب را مطالعه کنید. تندخوانی پزشکی

یکی از اصول دیگر تندخوانی انجام تمرینات هدفمند و موثر برای کتاب خواندن است. برای مثال یکی از تمرین های موثر، تمرین 3 ثانیه است، این تمرین با ریتم آهسته که باعث می شود هر خط را به سه قسمت تقسیم کنید و هر خط را با شمارش آهسته 1 و 2 و 3 بخوانید که بین هر کدام از این شماره ها، یک ثانیه وجود دارد.

همانطور که گفتیم برای خواندن مطالب و سطر های کتاب، می توانید مسیر خواندن را  با انگشتتان یا  با خودکار دنبال کنید. هر 2 الی 4 دقیقه مکث کنید ودوباره آغاز به خواندن کتاب کنید. این تمرین قبل را برای 50 الی 70 صفحه انجام دهید.

در تمرین افزایش حوزه دیدتان، آموزش تندخوانی کمک زیادی به شما می کند. برای مثال یکی از تمرین های  تندخوانی این است که می توانید یک شی را دراتاقتان در نظر بگیرید وسعس کنی وقتی که روی آن شی تمرکز کرده اید، اجسام اطراف آن را نیز ببینید.

در آغاز کار و یادگیری روش های تندخوانی برای شما سخت و دشوار است زیرا  مسیر عصبی این روش جدید، هنوز برای شما شکل نگرفته است و برای شما بسیار دشوار است که روش های جدیدی را برای مطالعه کردن انجام دهید. شاید در ابتدا بسیار اذیت شوید و  چشم هایتان درد بگیرد اما با اثر مرکب و تمرین های ممستمر می توانید این روش ها را به راحتی پیاده سازی کنید. تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد

تندخوانی پزشکی

با یادگیری تندخوانی درک مطلب شما خیلی خیلی افزایش پیدا می کند!

با یادگیری شما علاوه بر بالا رفتن سرعت، تمرکز شما نیز افزایش پیدا می کند!

پس همین الان اقدام کن، چون تو جزو 20 درصد از افراد جامعه هستی که اقدام به رشد کردن و خواندن این مقاله ارزشمند و مفید کرده ای!

خودت رو دوست داشته باش و برای آموزش و یادگیری مهارت های جدید ارزش قائل شو!

تندخوانی پزشکی

b2n

yun

Medical speed reading