تندخوانی به سبک دانشگاه هارواردتندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد

در این مقاله می خواهیم تا شما را با روش تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد آشنا کنیم. در حقیقت شما می توانید با یادگیری این روش گامی گسترده در جهت رسیدن به اهداف خود بردارید. به شما پیشنهاد خواهیم کرد تا این موارد را به دقت مطالعه کرده وهر کدام از روش ها را بررسی کرده و مرحله به مراحله انجام دهید.

تندخوانی چیست؟

تندخوانی چیست؟

معمولا یکی از مشکلات دانشجویان به خصوص افرادی که قصد دادن آزمون کنکور را دارند این است که زمان کافی برای مطالعه تمام دروس ندارند. در حقیقت این افراد با حجم وسیعی از مطالب رو به رو هستند که نمی دانند تمام آن ها را چگونه مطالعه کرده و برنامه ریزی کنند.

اگر شما روش تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد را بیاموزید می توانید  در مدت زمان کافی تمام مطالب را مطالعه کرده و با دقت به سوالات پاسخ دهید. در این شرایط می توانید نکات مطرح شده را دقیق انجام دهید.

تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد یک روش برای مطالعه جامع و کامل همه مطالب با کیفیت بسیار زیاد است. در حقیقت این روش به شما کمک خواهد کرد تا در آزمون هایی که پیش رو دارید موفق تر از سایر افراد عمل کنید.

تندخوانی به چه کسانی توصیه می شود؟

تحقیقات دانشگاه هاروارد نشان می دهد که بسیاری از دانش آموزان برای آزمون های ورودی دانشگاه با مشکلات عمده ای رو به رو هستند. یکی از این مشکلات، عدم فهم سوال در جلسه آزمون است.

عده دیگری از این افراد در عین بلدبودن پاسخ به سوالات، قدرت بیرون کشیدن پاسخ از حافطه خود را ندارند. به عبارتی این افراد به دلیل فشار روانی و رو به رو شدن با حجم سوالات زیاد، با مشکلات زیادی رو به رو خواهند شد.

اگر شما هم از این دسته از افراد هستید می توانید با روش تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد آشنا شوید. به عبارتی می توانید با به کارگیری این روش به سرعت تمام مطالب را مطالعه و به دقت بررسی کنید.

فواید تندخوانی 

فواید روش تندخوانی :فواید روش تندخوانی

روش تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد مزایا و فواید زیادی را برای شما به همراه دارد. در حقیقت شما می توانید با به کارگیری این روش، از مزایا و فواید آن به دقت بهره مند شوید. در حقیقت روش تندخوانی می تواند به بهترین شکل شما را راهنمایی کند.

ما به شما این اطمینان را می دهیم که شما با رعایت نکات مذکور، از مزایا و فواید این روش بهره مند شوید. در حقیقت شما می توانید با استفاده از روش هایی که پیش روی شما قرار دارد، به موفقیت های تحصیلی و شغلی دست پیدا خواهید کرد. در حقیقت ما به شما توصیه خواهیم کرد تا این روش را به دقت بررسی کرده و مزایای آن را بررسی کنید.

  1. پیشرفت در زمینه تحصیلی و شغلی :

قطعا یکی از مهم ترین فواید تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد، پیشرفت در زمینه شغل و تحصیل است. در حقیقت شما می توانید به بهترین شکل  با اطلاعات به روز در این زمینه، از این شرایط در جهت پیشرفت تحصیلی و شغلی خود استفاده کنید.

کافی است تا روش های تندخوانی به سبک داشنگاه هاروارد را بیاموزید و از یک فرد با تجربه در این زمینه کمک بخواهید. در این شرایط می توانید به تمام اهدافی که دارید راحت تر دست پیدا کنید.

  1. افزایش سطح فرهنگ و سواد عمومی :

یکی دیگر از مهم ترین فواید تندخوانی، افزایش سطح فرهنگ و سواد عمومی است. امروز اغلب افراد با مشکلات زیادی رو به رو هستند. توجه کنید که امروز افرادی زیادی اهل مطالعه مستمر نیستند.

چرا که اغلب افراد به دلیل مشغله های متفاوت، معمولا با کمبود وقت رو به رو هستند. این عامل سبب می شود تا از زمان خود برای انجام امور متنوع استفاده کنند. توجه کنید که اگر همه افراد جامعه تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد را بیاموزند، سطح سواد عمومی ارتقا پیدا خواهد کرد.

اکثر مردم جامعه به مطالعه علاقه مند می باشند با این حال زمان کافی برای مطالعه کارآمد را دارا نمی باشند. معمولا در چنین جوامع تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد به صورت همگانی آموزش داده خواهد شد تا سطح فرهنگ نیز ارتقا پیدا کند.

  1. توسعه فردی :

تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد یکی از روش های کارشناسی شده و دقیق برای افراد یک جامعه است. به عبارتی تمام افراد جامعه می توانند از این روش برای توسعه فردی خود بهره مند شوند.

در حقیقت این سبک از مطالعه به افراد کمک خواهد کرد تا آن ها مهارت های فردی خود را تقویت و از آن برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند. در حقیقت با یادگیری تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد، میزان مطالعه روزانه شما افزایش پیدا خواهد کرد.

این امر باعث افزایش اعتماد به نفس، قدرت فن بیان و مهارت های فردی دیگر خواهد شد. به شما توصیه می کنیم تا این روش را به دقت بررسی کرده و مرحله به مرحله انجام دهید.

تندخوانی کنکور

مراحل تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد:

  1. تقویت قدرت فهم و درک مطالب :

اولین و مهم ترین مرحله تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد، تقویت قدرت فهم و درک مطالب است. ابتدا باید قدرت درک شما از مطالب و نوع تفسیر شما بررسی شود. اگر قدرت بالای درک داشته باشید، می توانید مطالب را در مدت زمان محدود یاد بگیرید. این در شرایطی است که اگر مطالب را عمیق مطالعه کرده و فهم خود را به کلمات بسنده نکنید، می توانید موفق تر از سایر افراد در این زمینه عمل کنید.

ابتدا باید مطالب را عمیق مطالعه کرده و مفاهیم هر جمله را درک کنید. اینگونه بهتر از بقیه می توانید مطالب را فرابگیرید. ابتدا به شما توصیه می کنیم تا با مطالعه دقیق و فهم معنای کلمات، از حفظ مطالب خودداری کنید. حفط این مطالب می تواند پیامدهای بدی را برای شما به همراه داشته باشید. به شما توصیه می کنیم این موارد را بررسی کنید.

  1. یادگیری نقشه ذهنی :

    تقویت قدرت فهم و درک مطالب

نقشه ذهنی نموداری است که برای بیان ایده ها و کلمات به کار برده خواهد شد. شما می توانید با استفاده از این نمودار، مطالب را بهتر تفسیر کنید. در حقیقت شما می توانید در نقشه ذهنی مطالب را به صورت تصویری و نوشتاری به خاطر بسپارید.

در حقیقت به شما توصیه خواهم کرد تا با به کار بردن نقشه ذهنی به درک عمیق تر مطالب بپردازید. کسانی که از نقشه ذهنی استفاده می کنند مطالب را سریع تر از حافظه خود بیرون می کشند. در حقیقت این افراد مشکل به خاطر آوردن مطالب را ندارند.

توجه داشته باشید که اغلب این افراد می توانند بیشتر از بقیه مطالب را حفظ کرده و زودتر از حافظه خود بیرون بیاورند. بنابراین در آزمون های ورودی دانشگاه موفق تر از سایر افراد هستند. روش تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد شامل همه این موارد خواهد شد. کافی است که با اطلاعات جامع و کامل این مراحل را بیاموزید.

تکینک نقشه ذهنی در روش تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد، برای انجام امور متنوع کاربرد دارد. شما می توانید برای مدیریت پروژه های کاری خود، سخنرانی و….از این تکنیک استفاده کنید.

  1. سوال نویسی :سوال نویسی

سوال نویسی یکی از مراحل تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد است. دانشجویان دانشگاه هاروارد این روش را بسیار توصیه خواهند کرد. توجه داشته باشید که ابتدا باید یک دید کلی نسبت به کتاب یا مبحث مطالعه شده به دست بیاورید. سپس باید چند سوال در رابطه با دیدی که به دست آورده اید بنویسید. این سوالات می تواند در همه جهات راهنمای شما باشد.

  1. مرور مطالب :

بعد از این که بخشی از مطالب را مطالعه کردید، ابتدا باید مطالب را مرور کرده و در ذهن خود پرسش هایی را مطرح کنید و به آن پرسش ها پاسخ دهید. تکنیک یادآوری مطالب به شما کمک خواهد کرد تا یک ارزیابی از خود و سطح درک مطالب داشته باشید.

در این شرایط می توانید به بهترین نحو مطالب را درک کرده و در جهت موفقیت های بیشتر با اطمینان قدم بردارید.

  1. امتحان و آزمایش :

مرحله آخر، مرحله آزمایش توانایی های به دست آمده است. اگر شما مهارت تندخوانی را به دست آورده باشید، هیچ مشکلی بابت پاسخ به پرسش های ذهنی خود ندارید. در حقیقت شما باید چند پرسش کلی و جرئی درباره تمام مطالب مطرح شده طراحی کنید. سپس دانسته های و اطلاعاتی که دارید، در پاسخی که مطرح می کنید مشخص خواهد شد. این یکی از مهم ترین تکنیک های تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد است.

به شما پیشنهاد می کنیم مطابق با روش ها و مراحل گفته شده، اقدام به یادگیری تندخوانی به سبک دانشگاه هاروارد کنید. در این شرایط بهتر می توانید از این روش برای انجام امور متنوع برخوردار و در یادگیری مطالب موفق تر شوید.

بیشتر بخوانید : شخصیت کاریزماتیک

Harvard-style speed reading