تقویت حافظه

و حالا وقت آن است که به دنبال تقویت حافظه خودتان باشید و از 100 درصد مغزتان استفاده کنید و هوش خودتان را تا حد بسیار بالایی تقویت کنید.

اخطار!  این مقاله ارزشمند ( تقویت حافظه )  به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است که با خواندن آن می توانید حافظه خودتان را  تقویت کنید.

 تقویت حافظه مثل تقویت عضلات می باشد که شما به باشگاه ورزشی می روید تا عضلت خودتان را تقویت کنید و تقویت حافظه نیز مانند تقویت عضلات می باشد. برای تقویت حافظه شما باید آن را با انجام دادن تمریناتی تقویت کنید. خیلی از کسانی که اضافه وزن دارند و به باشگاه نمی روند، در حسرت این هستند که ورزش انجام دهند و هیکل خودشان را روی فرم بیارند و عضلاتشان را تقویت کنند.

با بهبود و تقویت حافظه یادگیری شما افزایش پیدا می کند و در سنین پیری دچار فراموشی نمی شوید. در این مقاله همراه ما  باشید تا با راه های تقویت حافظه آشنا شوید.

امروزه همه افراد دچار مشغله و سر شلوغی های زیاد هستند و  خیلی از اوقات دچار فراموشی می شوند و حافظه پایین آن ها را اذیت می کند و نمی توانند موارد و ساده را به خاطر بیاورند.

رژیم غذایی و  سبک زندگی شما می تواند روی تقویت حافظه شما تاثیر مستقیم و مثبتی بگذارد. اگر  نگران  ضعیف شدن حافظه خودتان هستید می توانید با انجام دادن راهکار ای طبیعی و تمرین های عالی، حافظه خودتان را تقویت کنید.

یکی از راه هایی که باعث می شود حافظه  شما تقویت شود، تکرار کردن است. ساده ترین راهکاری که می توانید انجام دهید تکرار کردن است. در ادامه این مقاله، همراه ما باشید تا با راهکار های تقویت حافظه آشنا شوید خلاصه برداری.

راهکار های تقویت حافظه

راهکار های تقویت حافظه

راهکار های زیادی برای تقویت حافظه وجود دارد که شما با انجام دادن آن ها می توانید حافظه خودتان را تا مقدار بسیار زیادی تقویت کنید و دچار فراموشی نشوید.

 • انجام مدیتیشن

یکی از تمرین هایی که برای تقویت حافظه به شما پیشنهاد می شود انجام مدیتیشن است. مدیتیشن یک ذهن آگاهی است که باعث می شود تمام فشار عصبی و افکاری که دارید از ذهن شما خارج شود و شما به آرامش اعصاب برسید و به دغدغه های روز خودتان فکر نکنید.

ماده خاکستری که در مغز ما قرار دارد حاوی سولول های عصبی است. با بالا رفتن سن همه ما، بخش خاکستری مغز کاهش می یابد و این موضوع روی حافظه و  عملکرد مغزی شما تاثیر بسیار منفی می گذارد.

تکنیک هایی که ذهن شما را آرام می سازد و فکر شما را آزاد می کند و برای بهبود حافظه شما بسیار مفید است.

مدیتیشن حافظه افراد را در هر سنی که هستند بهبود می بخشد. و به ان ها کمک می کند. مدیتیشن برای تمامی افراد توصیه می شود و به آن ها کمک فراوانی می کند. حافظه کاری  به توانایی مغز شما و نگه داشتن  و پردازش مغز شما کمک فراوانی می کند و پردازش  اطلاعات را به درستی انجام می دهد.

انجام مدیتیشن کاری می کند که شما به فردی دیگر تبدیل شوید و احساسات و افکار خودتان را فراموش کنید. خیلی از کسانی که در خوابشان اختلای دارند و با افسرتدگی و استرس و ضطراب مواجه هستند، درمانگر به آن ها توصیه می کند هر شب قبل از خوابیدن مدیتیشن انجام دهند.

تحقیقات نشان می دهد مدیتیشن بیماری هایی مانند سندروم روده تحریک پذیر را بهبود ببخشد و افسردگی و استرس شما را تا حد بسیاری زیادی کاهش دهد. بسیاری از بیماری هایی که وجود دارد، حاصل   فکر ما است که روی جسم ما تاثیر مستقیمی می گذارد. کتاب تندخوانی

 • مزایای انجام مدیتیشن

 1. خودآگاهی
 2. بهبود سلامت عاطفی
 3. کاهش کم حافظی مربوط به سن
 4. بهبود خواب
 5. کمک به کاهش درد
 6. کاهش فشار خون
 • یادگیری مهارت جدید

یادگیری مهارت جدید

یکی از راهکار هایی که برای افزایش و تقویت حافظه به ما عزیزان پیشنهاد می شود این است که شما در هر سن و سال و موقعیتی که هستید باید برای یادگیری مهارت های جدید اقدام کنید و راهکار های جدیدی را یاد بگیرید.

در هر سنی که هستید هرچه بیشتر از سنتان کار بکشید عملکرد و بهبود مغزتان بیشتر می شود. برای مثال یادگیری یک مهارت جدید می تواند روی عملکرد مغزتان تاثیر مثبت و مثبت بگذارد.

برای مثال یادگیری مهارت های توسعه فردی، یادگیری زبان های جدید یادیگری موسیقی یا مهارتی مانند تندخوانی  می تواند از مهارت هایی باشد که شما می توانید برای شرئع کردن چنین مهارت هایی اقدام کنید.

کتاب خواندن باعث می شوحافظه شما تقویت شود و شما چیزهایی جدید را یاد بگیرید که برای قرار گرفتن در مسیر رشد و یادگیری به آن ها نیازمند هستید.

مهارت هایی که برای یادگیری به آن ها نیازمند هستیم، بسیار گوناگون و متعدد هستند.  اولین قدمی که برای یادگیری مهارت های جدید نیازمند آن ها هستید این است که در ابتدا حوزه هایی که در آن ها مهارت و استعداد دارید را کشف کنید و برای یادگیری آن ها اقدام کنید تا در مسیر رشد و پیشرفت قرار بگیرید. شناسایی و اطلاع ار نقاط ضعف به شما کمک می کند تا بدانید چه چیزی را از زندگی

می خواهید .

هرکسی بسته به شغلی که دارد می تواند مهارت های جدید را متناسب به شغل خود یاد بگیرد تا د رهر لحظه از زندگی در حال پیشرفت و رشد باشد. شما باید در همه حال در حال یادگیری مهارت های جدید باشید تا در مسیر رشد و پیشرفت قرار بگیرید. یادگیری مهارت های جدید باعث می شود حافظه شما تقویت شود.

 • ورزش کردن

ورزش کردن

یکی از راهکار هایی که ما در این مقاله برای تقویت حافظه شما پیشنهاد می دهیم، ورزش کردن است. ورزش کردن نه تنها باعث می شود شما  سلامت جسمانی خودتان را بدست آورید بلکه روی تقویت حافظه حافظه شما تاثیر مثبت و مستقیم دارد.

ورزش کردن به یادگیری سریع افزایش سطح هوشیاری شما کمک ف راوانی می کند. اگر شما از جمله افرادی هستید که به طور  مداوم ورزش نمی کنید باید بگوییم حافظه کمی دارید و نمی توانید حافظه خودتان را تقویت کنید. شما می توانید ورزش کردن را به یک عادت  تبدیل کنید و  از این عادت لذت ببرید.

تحرک بدنی باعث می شود سطح هوشیاری و حافظه شما تقویت شود.

یکی از مهم ترین مزیت هایی که ورزش کردن دارد این است که باعث می شود استرس شما تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند.  ورزش کردن ذهنیت مثبت را نسبت به خود افزایش می دهد و اعتماد به نفس و عزت نفس شما تعا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند. انجام ورزش باعث تقویت حافظه و افزایش قدرت یادگیری شما می شود. ورزش کردن تولید سلول های  هیپوکامپوس را افزایش می دهد این سلول ها  حافظه و یادگیری هستند.

ورزش کردن خلاقیت شما را تا حد زیادی افزایش می دهد و تاثیر بسیار زیادی  روی  خلاقیت شما دارد. مهارت تندخوانی

 • تکرار کردن یک کار مداوم

تکرار کردن یک کار مداوم

وقتی خودتان را به طور مداوم به انجام دادن کار ای جدید عادت می دهید، باعث می شود مسیر عصبی جدید در مغز شما شکل بگیرد و باعث می شود  مهارت های جدید را راحت تر و پر قدرت تر ادامه دهید.

برای مثال اگر روزی نیم ساعت برای کتاب خواندن یا ورزش کردن وت بگذارید، باعث می شود این ار به یک عادت مداوم و همیشگی تبدیل شود و شما عادت ورزش کردن را تا آخر عمر همراه داشته باشید.

اگر می خواهید مهارت و کار های خودتان را به عادت تبدیل کنید باید ابتدا از کار های کوچک شروع کنید تا به یک عادت  مداوم تبدیل شود.

برای مثال چنانچه عادت ندارید اتاق خودتان را مرتب کنید یا لباس هایتان را آویزان کنید، می توانید با مرتب کردن یک چپیز کوچک  شروع کنید و دست به کار شوید. برای مثال از انبوه لباس های نامرتب فقط یک لباس کوچک را سر ایش رار دهید تا مرتب کردن به یک عادت تبدیل شود.  یا می توانید قانون 5 ثانیه را پیاده سازی کنید. مدل رابینز  یک ابزار کاربردی است که در کتاب قانون 5 ثانیه  معرفی می کند و در تمامی  زندگی شما کاربرد دارد. این قانون به شما کمک می کند و به افزایش  بهره وری  و مقابله با تاخیر و  تنبلی کمک می کند.

روش  5 ثانیه برای تغییر زندگی شما و دوری از تنبلی به شما کمک فراوانی می کند. با هیمن اقدام های کوچک می توانید دست به کار شوید و مسیر عصبی آن کار برای شما تشکیل می شود. این کار های کوچک در راستای  کار های بزرگ تر  به شما کمک می کند تا مسیر عصبی آن تا بزرگسالی همراه شما باشد.تندخوانی کنکور

 • تغذیه سالم

تغذیه سالم

یکی از راهکار های طلایی برای تقویت حافظه، تغذیه سالم است. برای مثال  خوردن شکلات تلخ باعث می شود حافظه شما تقویت شود.

با خوردن شکلات تلخ، مغز شما دوپامین ترشح می کند شکلات حاوی  فلانول و آنتی اکسیدان است و به تقویت حافظه شما کمک می کند. می توانید قبل از امتحان های خودتان  از شکلات تلخ استفاده کنید تا مغزتان سر حال تر شود.

شما می توانید از مواد غذایی مانند آجیل و دانه های مفید برای مغز که حاوی  منبع های مناسبی مانندپرو تئین، مواد معدنی، اسید چرب امگا6 هستند که روی عملکرد مغز شما تاثیری مثبت می گذارد.

یکی از خوراکی هایی که برای عملکرد مغز مفید می باشد، نان های سبوس دار است. با مصرف 100 گرم کربوهیدرات برای انرژی مغز شما را تامین می کند.

در طب اسلامی  برای از بین بردن بلغم و به خاطر سپردن چیز های جدید کندر توصیه می شود. در اسلام هر روز مسواک زدن، روزه گرفتن و خواندن قرآن توصیه می شود.

خوردن گرمی جات توصیه می شود و از  سرد شدن مغز شما جلوگیری می شود. خوردن مویز، گردو، خرما، عسل برای تقویت حافظه در طب سنتی بسیار توصیه می شود. خوردن مواد معدنی همچون منگنز، ویتامین های گروه B  و اسید فولیک توصیه می شود. این مواد معدنی به سلامت مغز شما کمک فراوانی می کند. تندخوانی پزشکی

راز های تقویت حافظه

راز های تقویت حافظه

 1. تلاش برای به خاطر سپردن
 2. یادگیری مهارت
 3. تکرار مهارت جدید
 4. ورزش کردن و تغذیه سالم

 

 اگر حافظه ای در کار نبود چه می شد؟

تمام فعالیت های مغز و پردازش اطلاعات  با حافظه عجین شده است. حافظه ممکن است دچار عیب و نقص هایی شود. حافظه به انسان کمک می کند تابه طور قطعی تصمیم بگیریم و به موارد زیر کمک می کند که شامل موارد :

 1. قضاوت کردن
 2. تصمیم گیری
 3. تفکر کردن
 4. قدرت تصمیم گیری
 5. استدال کردن
 6. پردازش اطلاعات

یکی از مشکلات عمده ای که برای تمامی افراد می تواند حافظه ایجاد کند، فراموشی اطلاعات است. یادگیری سریع

دوره افزایش تمرکز

دوره افزایش تمرکز

در ادامه این مقاله می خواهیم 7 راه برای رهایی از حواسپرتی و عدم تمرکز  را به شما معرفی کنیم ! پس این فرصت را از دست ندهید و تا آخر مقاله را مطالعه نمایید!

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد دارن این است که نمی دانیم توجهمان را به چه چیزی بدهیم و  روی چه چیز هایی تمرکز کنیم، بسیار مهم و کاربردی است.

امروزه به دلیل مشغله هایی که داریم و وجود شبکه های اجتماعی و  و چیز هایی مانند موبایل و تلوزیون،عدم تمرکز زیادی داریم. برای مثال این عدم تمرکز ممکن است در مواقع کتاب به سراغ شما بیاید و  موجب حواسپرتی شما شود.

خیلی از افراد تصور می کنند که تمام شرایط باید عالی باشد تا با افزایش تمرکز عالی مطالعه کنند. خیلی از افراد تصور می کنند حافظه بسیار کمی دارند و هر کتابی ار که مطالعه می کنند، نمی توانند به خاطر بسپارند.رفع کندخوانی

تا حالا با یکی از اتفاقات زیر برخورد کرده اید؟

 • یک صفحه از کتاب را می‌خواهید بخوانید اما مدام برمیگردید و دوباره باید بخوانید.
 • دچار خستگی دائمی باشید.
 • کارهای به اتمام نرسد.
 • کارهای خود را با سرعت و کیفیت پایینی انجام دهید.
 • دارید آموزشی ویدئویی را نگاه می‌کنید اما بخشی از فیلم را متوجه نمی‌شوید و مجبورید آن را به عقب برگردانید.
 • در حال آشپزی هستید اما فکرتان به آینده یا گذشته می‌پرد.
 • خیلی از ما حواسمان جمع نیست و نمی‌دانیم چطور حواسمان را جمع کنیم.
 • یک لحظه نمیتوانید از تلفنتان جدا شوید و روی کاری تمرکز کنید
 • در محل کارتان نمی دانید چطور تمرکز داشته باشید

اطلاعات فوری راجب دوره افزایش تمرکز

 • موضوع : نقش توجه و تمرکز در موفقیت ما
 • مطالب آموزشی دوره : هر چیزی که برای تمرکز و تقویت حافظه لازم است.
 • محل برگزاری : ( هر جایی که شما دوست دارید مانند مشاهده چنین فیلم هایی در کامپیوتر، لپتاب، اتومبیل و هر جای دیگری که آن دوستش دارید )
 • برای اطلاعات بیشتر از دوره تندخوانی و تقویت حافظه می توانید به قسمت محصولات سایت ما مراجعه کنید و این دوره های ارزشمند را به رایگان تهیه کنید.

روش های رفع کندخوانی

 

 

در این دوره 7 راهکار اساسی و طلایی را برای رهایی از تمرکز برای شما  آورده ایم تا تمرکز شما تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند!

نکته ای که هر کنکوری باید آن را بلد باشد و آموزش ببیند، تمامی آن در دوره تمرکز و تقویت حافظه آورده شده است.

ای شما می خواهید فقط در عرض ساعات کمی از آموزش دیدن با این دوره ها، موفق به دستیابی به تمرکز بالا شوید؟

پس در این دوره ارزشمند ثبت نان کنید!

b2n

rizy

Memory Improvement