بنیانگذار تندخوانی کیست؟

تندخوانی یک تکنیک پر کاربرد است. این تکنیک به مطالعه و جمع بندی موضوعات پیچیده با استفاده از کلمات و عبارات اشاره توسط ” اولین وود” انجام شد. این کار به دلیل سادگی کاربرد و تمرکز روی آن بسیار آسان می باشد و فقط به چند لحظه زمان احتیاج دارد.

این تکنیک همچنین به کمک کلمات و عبارات، اطلاعات را بدون استفاده از حواس پنجگانه به ذهن شما می رساند و آن ها را به هم متصل می کند. از مزایای این تکنیک این است که می توانید به راحتی آن را به کار ببرید .

اگر بخواهید آن را با استفاده از کلمات و عبارات بسیار زیاد انجام دهید، این روش باعث ایجاد اختلال در فرایند یادگیری شما خواهد شد.

از طرفی، برای مطالعه باید تمرکز زیادی داشته باشید. به این نکته توجه داشته باشید که نظریه پردازان زیادی در این زمینه فعالیت کرده اند. این افراد هر کدام می توانند به نوعی بنیان گذار تندخوانی نامیده شوند.بنیانگذار تندخوانی کیست؟

تاریخچه تندخوانی

“اولین وود ” کسی است که در رابطه با تندخوانی سوال های زیادی برای او پیش آمد . این سوالات در زمینه روش تندخوانی و چگونگی انجام آن بود. همچنین او این نکته را بررسی کرد که تندخوانی و روش مطالعه سریع چه مزایایی دارد و  چگونه می تواند به موفقیت در این زمینه دست پیدا کند. در حقیقت او به عنوان محقق توانست که در این زمینه بسیار موفق عمل کند.

در واقع این تکنیک می تواند پایه گذار یک موفقیت بزرگ برای نویسنده آن و همچنین موفقیت در نویسندگی و دیگر زمینه های حرفه ای باشد. به عبارتی کسانی که در این رابطه نظریه هایی ارائه داده اند و به نوعی بنیان گذار تندخوانی هستند، به این موضوع اذعان دارند.بنیانگذار تندخوانی کیست؟

مزایای تندخوانی

مزایای تندخوانی

در واقع با استفاده از تکنیک تندخوانی می توانید اطلاعات را در ذهن خود به صورت منسجم ثبت کنید و به راحتی و بدون هرگونه پیچیدگی خاصی آنها را به حافظه کوتاه مدت خود منتقل کنید.

“اولین وود” به عنوان بنیان گذار و اولین کسی که به این موضوع پرداخت، به این مزایا آگاه بود. بعد از او دیگر افرادی این کار را ادامه دادند.

تکنیک تندخوانی در کتاب های روانشناسی و علوم تربیتی به عنوان یک روش آموزشی بسیار موفق مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی عمده بنیان گذاران و محققان آن از دانش آموخته های این علوم بودند.

در این تکنیک به هر نوع اطلاعاتی که در ذهن ما وجود دارد توجه می کنیم. این اطلاعات می تواند شامل تصاویر، کلمات و هر نوع اطلاعات دیگری باشد که ما را به تفکر و تامل وادار کند.

بنیان گذاران تندخوانی نظریاتی را ارائه داده اند و تمرین هایی را بیان کرده اند. این افراد به عنوان بنیان گذاران تندخوانی، این روش ها را آزمایش کرده اند و نتیجه را به دقت مشاهده کرده اند.بنیانگذار تندخوانی کیست؟

تمرین مطالعه در محیط باز

تمرین مطالعه در محیط باز

شما می توانید در حالی که در حال مطالعه کتاب درسی خود می باشید ، می توانید با استفاده از وسایل و ابزاری که در دسترس دارید و همچنین با کمک کردن به افرادی که در اطراف خود دارید ، شروع به مطالعه کتاب کنید.

همچنین اگر در زمان مطالعه، افرادی با شما در حال صحبت کردن هستند، می توانید از صدای آن ها برای مطالعه استفاده کنید. تمرین برای خواندن مطالبی که در یک محیط آرام و بدون صدا نوشته شده اند. این تکنیک توسط محققان این حوزه ارائه شد.

ما می توانیم به روش های دقیق تمام متون خود را مطالعه کنیم . این روش ها باعث می شوند که در یک بازه ی زمانی مشخص و به طور مکرر، متن های خود را مرور کرده و به یاد بیاوریم.

به علاوه، از طریق آن ها می توانیم از تمامی دانش فعلی خود در هر حوزه ای که در آن متخصص هستیم، استفاده کنیم. به عبارتی تکنیک تندخوانی مزایای زیادی دارد. شما می توانید با این مزایا به طور کامل آشنا شوید.بنیانگذار تندخوانی کیست؟

روش هایی ابتدایی تندخوانی که توسط محققان مطرح شد

روش هایی ابتدایی تندخوانی که توسط محققان مطرح شد

تندخوانی بسیار ساده است ولی نیاز به تمرکز بالایی دارد. برای آنکه تندخوانی را در خودتان تقویت کنید باید از تکنیک های مختلف تندخوانی استفاده کنید و روش های مختلف را امتحان کنید. روش های مختلف تندخوانی را در این مقاله مرور خواهیم کرد.

برای تندخوانی بهتر است کتاب های خیلی خواندنی انتخاب کنید که ذهن شما در آن زمان برای جذب اطلاعات و مرور آن آماده باشد. اگر می خواهید تندخوانی کنید بهتر است کتاب های رمان، تاریخی، داستانی و… بخوانید.

بنیانگذار تندخوانی کیست؟

در ضمن بهتر است کتاب های صوتی هم گوش کنید. این نکته برای یادگیری بهتر هم به شما کمک می کند. کتاب های صوتی از همه لحاظ برای شما مفید هستند و از آنجایی که نیاز نیست هیچ گاه از خانه بیرون بروید.

b2n

yun

rizy

Who is the founder of speed reading?